در سوگ کارآفرینی دلسوز

3
در سوگ کارآفرینی دلسوز
اخبار سبز کشاورزی؛ کشاورزی کشور امروز به سوگ یکی از افراد با تجربه در حوزه باغبانی و یکی از متخصصان علاقه‌مند به این بخش نشسته است.
زنده یاد حبیب‌الله بصیری، فردی متخصص در بخش کشاورزی بود، مهندسی با تجربه فعالیت چندین ساله در باغداری و تحقیق و پژوهش در کشورهای پیشرفته اروپایی، آمریکایی و استرالیا، کسی که شرایط یک زندگی آرام و پردرآمد را در کشورهای پیشرفته داشت؛ اما به‌سان موجی که «زنده به آن است که آرام نگیرد» به تمام موقعیت‌هایی که در اختیارش بود، پشت پا زد، عزم وطن کرد و سال‌ها در استان اصفهان متقاضی ایجاد یک باغ ملی گیاه‌شناسی با اهداف علمی تحقیقاتی، آموزشی و گردشگری شد.
هر چند که هر بار با بی‌مهری مسئولان مواجه شد و هر بار سنگی جلوی پای او انداختند و در کارش کارشکنی کردند.
بارها مجله «دام و کشت و صنعت» و پایگاه خبری «مزرعه سبز» مقالات و دغدغه‌های این مهندس دلسوز را منتشر کردند تا بلکه سخنان این کارآفرین عزیز شنیده شود.
از درگاه حق آرامش روح این بزرگمرد دلسوز را طلب می‌کنیم.

گروه رسانه‌ای دام و کشت و صنعت


بیشتر بخوانید:


در سوگ کارآفرینی دلسوز

مطلب قبلیبهره‌برداری از 118 پروژه در شهرستان چهارباغ
مطلب بعدیحل مشکل بازار محصولات کشاورزی با ایجاد صنف قوی 

3 دیدگاه‌ها

  1. مهندس بصیری به تمام معنا یک انسان فرهیخته بود چقدر در راه احداث باغ گیاهشناسی آزارش دادند با هزار ترفند و حیله در کمین باج گرفتن از ایشان بودند برای کاری که عاشقش بود و به آن ایمان داشت. زیر بار رشوه نرفت و بی مهری ها از همان جا آغاز شد. روحش شاد آرزو دارم در عالم بالا به آرزویش برسد. بسیار غمگینم انگار سرنوشت همه ماست.

  2. دقیقا آقای مهندس بصیری بزرگمرد وطن‌ پرستی بود که همه تلاش خود را برای خدمت به این آب وخاک انجام داد ولی متاسفانه هیچ روزنه ای برای رسیدن به آرزوی دیرینه اش که آبادی میهن بود ، برایش گشوده نشد.
    روحش شاد ویادش مانا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید