هیچ محدودیتی در خرید نان مردم وجود ندارد

0
مشاور وزیر اقتصاد گفت: علی رغم انتشار برخی شایعه و گزارش ها در برخی رسانه ها، طرح هوشمند سازی یارانه نان هیچ محدودیتی در خرید نان مردم وجود ندارد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جلال مشاور وزیر اقتصاد گفت: بیش از ۹۶ درصد نانوایی‌های کشور به زیرساخت کارتخوان هوشمند تجهیز شده‌اند.
مشاور وزیر اقتصاد می گوید: تاکنون فروش بیش از ۹ میلیارد قرص از انواع نان در این سامانه در این مدت ثبت شده است که معادل نان مورد نیاز کل جمعیت جهان در یک روز است.
جلال توضیح داد: برآورد‌های آماری بر پایه داده‌های به دست آمده نشان می‌دهد که انحراف مصارف آرد، برای تولید نان حدود ۲۵ میلیون نفر در روز کفایت می‌کند.

هر خانوار سه روز یک بار نسبت به خرید نان اقدام می‌کند

به گفته او، تاکنون بیش از ۹۲ میلیون کارت بانکی یکتا و منحصر به فرد در سامانه، سابقه خرید داشته‌اند و به طور متوسط هر خانوار، سه روز یک بار نسبت به خرید نان اقدام می‌کند.
بنابر گفته مشاور وزیر اقتصاد، حدود ۳۸ درصد آرد‌های خبازی در کشور برای تولید نان لواش، ۲۵ درصد برای انواع نان تافتون، ۲۵ درصد برای تولید انواع بربری و ۱۰ درصد برای تولید انواع سنگک و ۲ درصد برای تولید سایر انواع نان‌ها استفاده می‌شود.
جلال متذکر شد: برخلاف شایعات و گزارشات نادرستی که عموما در برخی رسانه‌ها منتشر می‌شود، در این طرح، هیچگونه محدودیتی در خرید نان برای مردم وجود ندارد.
او گفت: با توجه به عدم تغییر قیمت نان در این طرح، هزینه متوسط روزانه خرید نان به ازای هر نفر در کشور، حدود ۱۰۰۰ تومان است.
با گذشت حدود ۱۳۵ روز از شروع طرح، در فاز نخست طرح، تمام نانوایان با تجهیز شدن به این زیرساخت در پایان هر شب، متناسب با عملکرد فروش نان ثبت‌شده در کارتخوان‌های هوشمند خود، از کمک‌هزینه جبران افزایش هزینه اجاره و دستمزد بهره‌مند می‌شوند و این کمک‌هزینه در فاز بعد ترمیم خواهد شد.
مقاله قبلیرشد ۴ برابری تولید غذا در کشور
مقاله بعدیروس‌ها به دنبال سرمایه گذاری در بنادر شمالی ایران

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید