کشاورز كارت بانک کشاورزی و تأمین نهاده های کشاورزی

0
سالهاست تأمین به موقع نهاده های کشاورزی در فصل کاشت، یک دغدغه اصلی فعالان و بهره‌برداران کشاورزیست به‌ویژه این‌که نقدینگی کشاورز در مواردی تکافوی خرید نقدی و به موقع نهاده ها (انواع کود، سم، بذر، ماشین‌آلات و…) را نمی کند.
در این راستا بانک کشاورزی به منظور تامین به موقع منابع مالی لازم برای تهیه و تدارک کود و سموم شیمیایی مورد نیاز برای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشاورزی، “کشاورزکارت” را با هدف خريد نهاده های کشاورزی در اختیار ذینفعان بخش قرار می دهد.

 

به گزارش خبرنگار ما اخیراً روابط عمومی بانک کشاورزی استان تهران اعلام کرده است، در اجرای تفاهم نامه منعقده بین بانک کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی مقرر شده است؛ 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی بانک کشاورزی و در قالب كارت هایی تا سقف ٢٠٠ ميليون ريال در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، این کارت صرفا برای خرید کود و سم مورد نیاز کشاورزان (محصولات استراتژیک کشاورزی) شارژ شده و قابلیت استفاده در بیش از 3000 پایانه فروش کارگزاران مورد تایید شرکت خدمات حمایتی کشاورزی را دارد.

به نقل از مهندس شهدی، مدیر بانک کشاورزی استان تهران، كارمزد این تسهیلات ١٢ درصد در سال است و چک های برگشتی و بدهی سررسیده احتمالی کشاورزان مانع از صدور و اعطای “کشاورز کارت” نخواهد شد.
متقاضیان دریافت “کشاورزکارت” می توانند با مراجعه به سامانه ثبت درخواست تسهیلات وزارت جهاد کشاورزی به آدرس www.cita.maj.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

محمد مهدی گلباف بنادکی

مقاله قبلیعسل تک گل سماق
مقاله بعدیتسهیلات بانک کشاورزی برای فعالیت های صادراتی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید