رونق کشاورزی در گروی ایجاد زنجیره ارزش

0
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: زنجیره ارزش محصولات کشاورزی باعث ایجاد ارزش افزوده، افزایش بهره وری، جلوگیری از خام فروشی و تحول و رونق و جهش مورد انتظار در بخش کشاورزی می شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از روستانیوز، پرویز اوسطی در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای) مشهد اظهار داشت: طرح کارگو در سال گذشته دربودجه 1400 پیش بینی و حتی آیین نامه اجرایی آن هم تنظیم شده است و به دنبال اجرایی شدن آن هستیم.
وی ادامه داد: صادرات کشاورزی با اجرای این طرح افزایش یافته و می‌توانیم صادرات هوایی محصولات کشاورزی را هر سال افزایش دهیم.
اوسطی در مورد برنامه مجلس برای حمایت از کشاورزان عنوان کرد: ما پیشنهادات وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه را بررسی کرده و اعتبارات پیشنهادی را با اولویت‌بخش‌های مختلف کشاورزی مثل سنددار شدن زمین‌های کشاورزی، توسعه آبخیزداری، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری و سایر موضوعات ابلاغ کردیم.
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای مشهد) از امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه افتتاح شد و تا روز جمعه هشتم بهمن‌ماه پذیرایی علاقه‌مندان و فعالان بخش کشاورزی است.

انتهای پیام/

مقاله قبلیثبت قیمت ماشین‌آلات کشاورزی در سامانه 124
مقاله بعدیذخایر ماهی دریای خزر رو به کاهش

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید