نمایشگاه توانمندی‌های زنان روستایی؛ فرصتی برای شناخت ظرفیت‌ها

0
نمایشگاه توانمندی‌های زنان روستایی البرز در آستانه شب یلدا روز پنجشنبه در محل تعاون روستایی این استان برگزار شد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایرنا، مدیر تعاون روستایی استان البرز در حاشیه برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان روستایی با اشاره به اینکه زنان روستایی این استان در قالب سه تعاونی در امر تولید فعال هستند، افزود: این زنان در زمینه دوزندگی، بافندگی، تولید پوشاک زمستانی و صنایع دستی، صنایع غذایی، بسته بندی مواد غذایی، خشکبار، ترشی و عرقیات در این تعاونی ها فعالیت می کنند.
سید محسن موسوی گفت: مشارکت جامعه زنان در فعالیت های مختلف در راستای توسعه روستایی، نقش موثری دارد که یکی از راهکارهای مناسب در جهت بکارگیری مشارکت زنان، ایجاد شرکتهای تعاونی روستایی زنان است.
وی اظهار داشت: مشارکت زنان در عرصه های مختلف اقتصادی و اجتماعی یکی از شاخص های تولید کشور محسوب می شود، براین اساس باید فرصت هایی برای ایجاد مشارکت عادلانه همه اقشار جامعه فراهم نمود و همه از مزایای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی بهره مند گردند.
وی یکی از راه های توانمندسازی جامعه روستایی به خصوص زنان را آموزش دانست و افزود: یکی از راه های تشویق زنان روستایی برای حضور در فعالیت های اجتماعی برگزاری این گونه نمایشگاه ها است.
موسوی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه یک روزه تعاونی شترمرغداران استان نیز حضوری فعال دارند، تصریح کرد: در این نمایشگاه تولیدات تعاونی زنان روستایی همچون انواع میوه های خشک، خشکبار، شیرینی جات، صنایع دستی و محصولات بهداشتی، آرایشی، کیف و کفش تهیه شده از شترمرغ در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت و به فروش رفت.
تشکل های روستایی استان البرز در قالب ۸۹ تعاونی بالغ بر ۲۵ هزار عضو فعال در رشته های کشاورزی ، دامداری، آبزیان، گیاهان دارویی و دیگر رشته های دارد.

انتهای پیام/

مقاله قبلیمبتکران و نخبگان کشاورزی را دریابیم
مقاله بعدیزیان هنگفت کشاورزان از کاهش صادرات

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید