درباره ما

درباره مزرعه سبز

 

نزدیک به یک قرن است جامعه تولیدکنندگان محصولات کشاورزی به این نتیجه رسیده‌اند که برای مدیریت، کاهش و تعدیل هزینه‌های تولید (قیمت تمام شده)، افزایش بهره‌وری، مدیریت زمان، تولید صادرات‌محور و کسب سهم بازار پایدار (اعم از داخل یا خارج) لازم است از ابتدا تا انتهای مراحل تولید و حتی بخشی از مراحل بعد از تولید (بازاریابی، بازارسازی، برندسازی، تبلیغات و...) با استفاده از نیروهای کارآمد، تجهیزات و ماشین‌آلات به‌روز و دانش فنی به‌صورت متمرکز و در یک مجموعه صورت پذیرد.

 

در این میان اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی از وضعیت موجود و ارائه راهکارهایی جهت رسیدن به وضعیت مطلوب همواره حلقه مفقوده بین دانش، تولید و کشاورزی تجربی بوده است.

 

مزرعه سبز (اخبار سبز کشاورزی) با نگاه ملی به توسعه پایدار کشاورزی، سودآور کردن سرمایه‌گذاری کشاورزی، مبادله دانش فنی و نوآوری‌ها در راستای افزایش بهره‌وری، مدیریت هزینه‌ها، ایجاد اشتغال پایدار و سودآوری از سال 1397 و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد شروع به فعالیت نمود و در تمامی بخش‌های کشاورزی اعم از علمی، آموزشی، تحقیقاتی، ترویجی، دانش‌بنیان، تولید و... خدمات خود را ارائه می‌دهد.

 

مزرعه سبز (اخبار سبز کشاورزی) با پشتوانه 50 سال سابقه و تجربه روزنامه‌نگاری تخصصی، اینک نزدیک به یک دهه است با استفاده از توان و تجربه خبرنگاران پیشکسوت حوزه کشاورزی و غذا، منابع طبیعی و محیط زیست آغاز به کار کرده است تا فعالان، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بخش کشاورزی و همچنین علاقه‌مندان به حضور و مشارکت در این بخش بتوانند رویدادها، نقد و تحلیل‌ها و حتی مطالب و مقاله‌های مرتبط در این حوزه را دریافت نمایند یا اطلاعات خود را برای آگاهی دیگران در این پایگاه به اشتراک بگذارند.

 

همچنین این مجموعه آماده دریافت مقاله‌ها، مطالب، سخنرانی‌ها، گزارش‌ها، تصاویر و کلیپ‌های مرتبط با بخش کشاورزی در قسمت «مزرعه خبرنگار» سایت، جهت بررسی و انتشار است.

 

«مزرعه خبرنگار» در این سایت همچنین فرصتی برای تجربه کردن خبرنگاری و روزنامه‌نگاری در حوزه کشاورزی فراهم کرده تا دانشجویان، کشاورزان، مدیران و کارشناسان بتوانند با نوشتن و تهیه گزارش توان رسانه‌ای خود را بیازمایند.