ادامه روند کاهش تبخیر در حوضه‌های آبریز کشور

0
بررسی وضع تبخیر در حوضه‌های آبریز کشور نشان از آن دارد که روند تبخیر نسبت به هفته قبل تغییر چندانی نداشته ضمن آنکه این روند کاهشی است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس اعلام موسسه تحقیقات آب، وضع پتانسیل نسبت به متوسط ٥ سال اخیر در مناطق سواحل دریای خزر افزایشی است و نسبت به هفته گذشته به طور پراکنده در سواحل دریای خزر افزایشی و در سایر مناطق به صورت پراکنده کاهشی خواهد بود. پیش‌بینی تداوم روند کاهش تبخیر آب در حوضه‌های آبریز کشور
اختلاف هفتگی پتانسیل تبخیر در حوضه آبریز دریای خزر در هفته منتهی به ۱۱ آذر نسبت به هفته گذشته منفی ۱ میلی متر خواهد بود، درحالی‌که این میزان نسبت به دوره مشابه پنج سال اخیر منفی ۴ دهم میلی متر است.
این اوضاع برای حوضه آبریز دریاچه ارومیه به این شکل است که نسبت به هفته گذشته منفی یک میلیمتر خواهد بود و این میزان نسبت به دوره مشابه پنج سال اخیر منفی ۰.۲ میلی متر خواهد بود.
اختلاف هفتگی پتانسیل تبخیر در حوضه آبریز فلات مرکزی در هفته منتهی به ۱۱ آذر  نسبت به هفته گذشته منفی ۰.۶ میلی متر است، درحالی‌که این میزان نسبت به دوره مشابه پنج سال اخیر صفر میلی متر است.
این وضع برای حوضه آبریز قره‌قوم به این شکل است که نسبت به هفته گذشته منفی ۰.۶ میلی متر خواهد بود و این میزان نسبت به دوره مشابه پنج سال اخیرمنفی ۳ دهم میلی متر خواهد بود.
اختلاف هفتگی پتانسیل تبخیر در حوضه آبریز مرزی شرق در هفته منتهی به ۱۱ آذرماه نسبت به هفته گذشته منفی ۰.۶ میلی‌متر است، درحالی‌که این میزان نسبت به دوره مشابه پنج سال اخیر صفر میلی متر است.
این وضع برای حوضه آبریز خلیج‌فارس و دریای عمان به این شکل است که نسبت به هفته گذشته منفی ۷ دهم میلی متر بوده و این میزان نسبت به دوره مشابه پنج سال اخیر صفر میلی‌ متر خواهد بود.
مقاله قبلیاز ابلاغ تا معافیت تعرفه صادرات محصولات جالیزی
مقاله بعدیروزانه هزار تن مرغ گرم در تهران عرضه می‌شود

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید