این بار سردی هوا مقصر افزایش قیمت‌ها

0
این بار سردی هوا مقصر افزایش قیمت‌ها
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران علت افزایش قیمت برخی از محصولات کشاورزی از جمله پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی و خیار را سردی هوا عنوان کرد و گفت: در فصل سرد قیمت محصولات کشاورزی کمی بیشتر می شود زیرا هزینه ها افزایش می یابد و محصولات دیرتر عمل می آیند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا؛ اسدالله کارگر با بیان اینکه قیمت محصولات کشاورزی بسته به کیفیت آنها متفاوت است، گفت: به اعضای صنف خود اعلام کردیم که به هنگام خرید عمده میوه و صیفی از میدان مرکزی میوه و تره بار حتما  فاکتور دریافت کنند تا دقیقا مشخص شود با چه قیمتی این محصولات را خریداری و با چه قیمتی می فروشند.
وی ادامه داد: بر اساس کشف قیمت عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت هر کیلو پیاز زرد ۸۰۰۰ تا ۱۳هزار تومان، پیاز شیری ۸۰۰۰ تا ۱۴هزار تومان، پیاز قرمز ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان، سیب زمینی۱۰ تا ۱۴ هزار تومان، خیار اصفهان ۸۰۰۰ تا ۱۵ هزار تومان، خیار بوته رس ۸۰۰۰ تا ۱۲ هزار تومان، گلخانه ۱۲ تا ۱۷ هزار تومان، گوجه فرنگی ۵۰۰۰تا ۸۰۰۰ هزار تومان است که این اقلام باید با احتساب ۳۵ درصد سود به دست مصرف کنندگان برسد.
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران اضافه کرد: افزایش قیمت محصولات را تایید نمی کنیم ولی معتقدیم باید بین فصل گرم و سرد تفاوتی باشد. زیرا در فصل سرد معمولا هزینه ها از جمله کرایه حمل، دستمزد کارگر و…بیشتر می شود و از طرفی چون روز کوتاه است محصولات دیرتر به عمل می آیند.
چند هفته ای می شود که قیمت برخی محصولات کشاورزی از جمله پیاز، سیب زمینی، خیار و گوجه فرنگی افزایش یافته است.
مطلب قبلیهیچ شیری در مدارس توزیع نشده
مطلب بعدیآلودگی هوا عامل مشترک همه بیماری‌های غیرواگیر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید