بازار مرغ، نیازمند اصلاح قیمت ها

0
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: قیمت مصوب مرغ برای تولید کنندگان مقرون به صرفه نیست و امیدواریم با اصلاح قیمت ها، صنعت مرغداری سرپا بماند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، حبیب اسدالله نژاد گفت: بعد از اصلاح نظام یارانه‌ای در کشور، قیمت نهاده‌های تولید ۵ تا ۶ برابر افزایش پیدا کرد و در همان مقطع دولت قیمت مرغ گرم را ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین و اعلام کرد. با توجه به افزایش قیمت مولفه‌های تولید این قیمت مورد تائید تولیدکنندگان نبود. تولید کننده معتقد بودند قیمت تمام شده تولید بالاتر از این عدد است و قرارگاه امنیت غذایی برای مرغ زنده که ۴۲ هزار تومان برای تولیدکننده تمام‌می شد این نرخ را تعیین کرده بود.
او افزود: در یکی دو ماه گذشته متاسفانه در اکثر مقاطع قیمت مرغ زیر ۳۰ هزار تومان بود یعنی تولید کنندگان ما به ازای هر کیلوگرم مرغ تولیدی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان زیان می‌دیدند که باعث آسیب به خیلی از واحدهای تولید مرغ شد.

امیدواریم دولت به وعده هاش عمل کند

اسدالله نژاد گفت: در روزهای اخیر قیمت مرغ منطقی شده و به قیمت مصوب رسید یعنی هنوز با قیمت اصلی خودش فاصله دارد که حداقل ۴۹ هزار تومان برای مرغ زنده است الان حدود ۴۲ هزار تومان است که ما امیدواریم دولت به وعده اش عمل کند و قیمت مرغ منطقی باشد.
وی درباره توزیع الکترونیک برای حمایت از اقشار کم درآمد گفت: در توزیع الکترونیک قیمت محصول باید برای حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان منطقی باشد.
مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: نرخ فعلی مرغ (۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان) به زیان تولید کننده است و امیدواریم با قول مساعد دولت، نرخی که ابتدای مهرماه اعلام خواهد شد در کنار حمایت از مصرف کننده در قالب افزایش یارانه‌ها یا کالابرگ الکترونیکی، رضایت تولید کننده‌ها نیز جلب شود.
مقاله قبلیدستاورد‌های سازمان اقتصادی کوثر طی یک سال گذشته
مقاله بعدیکشاورزان در اروپا به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید