آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45040

رئیس شورای تامین کنندگان دام:

۲.۵ میلیون راس دام سبک آماده کشتار هستند

رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر آخرین آمار جمعیت دام سبک به ۶۵ میلیون راس رسید که ۲ تا ۲.۵ میلیون راس آماده کشتار است.

۲.۵ میلیون راس دام سبک آماده کشتار هستند

به گزارش اخبار سبز کشاورزی؛ مهر ماه سال جاری مرکز آمار ایران اعلام کرد تعداد دام سبک موجود در دامداری‌های کشور در تابستان سال ١٤٠٢ بیش از ٦٠ میلیون رأس برآورد می شود.

منصور پوریان گفت: با گرم شدن هوا طی روزهای اخیر در استان های غربی و مرکزی، عرضه دام توسط دامداران افزایش یافته است.

کاهش تقاضا در برابر عرضه گسترده دام

به گفته او، با توجه به کاهش تقاضا در برابر عرضه گسترده دام شاهد کاهش قیمت هستیم، از این رو خواستار خرید حمایتی دام سبک و سنگین با نرخ ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزارتومان هستیم.

توزیع روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن گوشت گرم وارداتی در بازار

پوریان از توزیع روزانه ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن گوشت گرم وارداتی در بازار خبر داد و گفت: در ایام نوروز و پرمصرف گوشت منجمد گوسفند و گوساله وارداتی حتی در دورترین نقاط با نرخ  مصوب عرضه شد.

رئیس شورای تامین کنندگان دام ادامه داد: با توجه به افزایش تولید پاییز و زمستان و عدم کشتار دام داخل شاهد عرضه گسترده و فشار به دامداران هستیم، لذا خرید حمایتی و صادرات می تواند راهکار مناسبی برای کاهش زیان دامداران باشد.

به گفته او، با توجه به جمعیت دام سبک ۲ تا ۲.۵ میلیون راس باید خرید حمایتی شود.

پوریان جمعیت کنونی دام سبک را ۶۵ میلیون راس و دام سنگین ۵ میلیون راس اعلام کرد و گفت: بنابر آمار ۳ میلیون راس دام سبک و ۲۰۰ هزار راس گوساله آماده کشتار است./باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای