آخرین خبرها:
شناسه خبر: 31455

الگوی کشت با امنیت غذایی ارتباط مستقیمی دارد

رئیس نظام‌صنفی کشاورزی گفت: با توجه به تاثیر اجرای الگوی کشت در کاهش تولید محصولات آب بر، این مصوبه متناسب با نیاز هر منطقه باید تعریف شود. به گزارش اخبار سبز

الگوی کشت با امنیت غذایی ارتباط مستقیمی دارد

رئیس نظام‌صنفی کشاورزی گفت: با توجه به تاثیر اجرای الگوی کشت در کاهش تولید محصولات آب بر، این مصوبه متناسب با نیاز هر منطقه باید تعریف شود.

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ قاسم پیشه ور گفت: گرچه مصوبه الگوی کشت در ۵۰ سال گذشته محقق نشد، اما اجرای آن می تواند در کاهش کشت محصولات آب بر تاثیر بسزایی داشته باشد.
به گفته او، در اجرای الگوی کشت، توان کشت منطقه باید تعریف شود، اما به لحاظ اقتصادی ممکن است جوابگو نباشد و در نهایت کشاورزان برای رفع مشکلات معیشتی به سمت و سوی کشت محصولات آب بر سوق دهد.

اجرای الگوی کشت مختص یک وزارتخانه نیست

پیشه ور ادامه داد: اجرای الگوی کشت مختص یک وزارتخانه نیست و حاکمیت برای حمایت از کشاورزان باید پای کار آیند، درغیراین صورت کشاورزان منفعت اقتصادی خود را در نظر می‌گیرند.

اجرای الگوی کشت با امنیت غذایی مردم در ارتباط است

او با بیان اینکه اراضی کشاورزی در کشور ما اقتصادی نیست،گفت: براین اساس الگوی کشت متناسب با نیاز هر منطقه باید تعریف شود، همچنین به سبب تخصیص اعتبار الگوی کشت در بودجه ۱۴۰۲ انتظار می‌رود که این مصوبه در تمامی استان ها اجرایی شود.

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای