آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45915

چند درصد محصولات کشاورزی از طریق کشت فراسرزمینی تامین می‌شود؟

مجری طرح کشت فراسرزمینی گفت: با اجرای کشت فراسرزمینی در سطح ۲ میلیون هکتار طی برنامه هفتم بیش از ۵۰ درصد واردات محصولات کشاورزی از این طریق قابل تامین است.

چند درصد محصولات کشاورزی از طریق کشت فراسرزمینی تامین می‌شود؟

اخبار سبز کشاورزی؛ رضا فتوحی گفت: بنابر آمار سال گذشته ۲۶ میلیون تن ذرت، سویا، برنج، جو و دیگر محصولات استراتژیک وارد کشور شده است.

به گفته او، در برنامه هفتم قرار است که ۲ میلیون هکتار به سطح زیرکشت فراسرزمینی اضافه شود تا بخشی از این محصولات به جای واردات از این طریق تامین شود.

فتوحی ادامه داد: براساس منابع ارزی که برای کشت فراسرزمینی هزینه می شود، معادل نرخ روز محصول مورد معامله در سطح دنیا می توان بخشی از ۲۶ میلیون تن کالایی را که وارد می شود، از طریق کشت فراسرزمینی تولید کرد که از منظر امنیت غذایی بسیار حائز اهمیت است.

مجری طرح کشت فراسرزمینی با بیان اینکه در سال نخست برنامه هفتم ۴۰۰ هزارهکتار کشت فراسرزمینی هدف گذاری شده است، افزود: با اجرای کشت فراسرزمینی بیش از ۵۰ درصد واردات محصولاتی همچون ذرت، جو و دانه های روغنی از این طریق قابل تامین است.

او گفت: سرمایه گذاری کشت فراسرزمینی به کشورهای مدنظر بستگی دارد به طوریکه میزان سرمایه در اوراسیا، روسیه، تاجیکستان، قراقستان و کشورهای آفریقایی و عراق با یکدیگر متفاوت است./باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای