آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45188

جهنم دره مشگین شهر، بهشتی در چهار فصل

جهنم دره مشگین شهر، تجربه‌ای متفاوت از سفر به طبیعت است. اگر به دنبال یک مقصد هیجان‌انگیز و زیبا هستید، این دره را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جهنم دره مشگین شهر، بهشتی در چهار فصل

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از سلام نو آنطور که الی گشت نوشته است جهنم دره مشگین شهر، نامی عجیب برای یک جاذبه طبیعی بی‌نظیر در استان اردبیل است. این دره که در دامنه‌های کوه سبلان واقع شده، با صخره‌های مرتفع، رودخانه خروشان و مناظر سرسبز، بهشتی گمشده در دل طبیعت ایران به حساب می‌آید.

سفر به جهنم دره، تجربه‌ای منحصر به فرد:

جهنم دره در ۳۵ کیلومتری مشگین شهر و ۲۰ کیلومتری روستای موئیل قرار دارد. برای رسیدن به این دره، باید مسیری را با خودرو و سپس به صورت پیاده طی کنید. سختی مسیر، تنها چالش سفر به جهنم دره است، اما زیبایی‌های این منطقه، هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند.

در بهار، جهنم دره با سرسبزی و طراوت بی‌نظیر خود، شما را مسحور می‌کند. در تابستان، خنکای دل‌انگیز این دره، گویی شما را به بهشتی خنک رهسپار می‌کند. در پاییز، رنگ‌های هزار رنگ برگ‌ها، به زیبایی این منطقه می‌افزایند. و در زمستان، قندیل‌های یخی، منظره‌ای شگفت‌انگیز را خلق می‌کنند.

در بهار: مراتع سرسبز، رودخانه پرآب و آب و هوای معتدل، جهنم دره را به مکانی دل‌انگیز برای گذران اوقات فراغت تبدیل می‌کند.

در تابستان: می‌توانید از طبیعت بکر و هوای خنک کوهستان لذت ببرید.

در پاییز: برگ‌های رنگارنگ و قندیل‌های یخی، زیبایی خیره‌کننده‌ای به دره می‌بخشند.

در زمستان: جهنم دره به مکانی یخی و سحرآمیز تبدیل می‌شود که برای علاقه‌مندان به کوهنوردی زمستانی جذاب خواهد بود.

جاذبه‌های جهنم دره:

رودخانه خیاوچای: رودخانه‌ای خروشان که از میان دره عبور می‌کند و طراوت و زیبایی را به ارمغان می‌آورد. چشمه‌های آب گرم: چشمه‌های با خاصیت درمانی که در اطراف دره وجود دارند و برای سلامتی مفید هستند.

مناظر طبیعی: صخره‌های مرتفع، درختان سرسبز و مناظر بکر و دست‌نخورده، از جمله زیبایی‌های این دره هستند.

نکاتی برای سفر به جهنم دره:

به دلیل سختی مسیر، بهتر است از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. تجهیزات مناسب پیاده‌روی و کوهنوردی به همراه داشته باشید. در فصل‌های سرد، لباس گرم بپوشید. از ریختن زباله در طبیعت خودداری کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

  • قیامت خواه پاسخ به نظر

    جهنم این شکلیه؟ آقا منم میخوام. به به !! جهنم چقدر خواستنی و زیبا و بوس بوسه

چندرسانه‌ای