برگزاری نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام در رم

0
برگزاری نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام در رم
چو دونگ یو، دبیرکل فائو، اولین نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام را در فائو روز سه‌شنبه 4مهر 1402  افتتاح کرد.
اخبار سبز کشاورزی؛ دکتر محمد اسماعیل اسدی، پژوهشگر بین‌المللی کشاورزی پایدار و عضو برگزاری کنفرانس مکانیزاسیون کشاورزی پایدار| اولین نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام در روز سه‌شنبه 4 مهر 1402 برابر با 26 سپتامبر 2023 در محل سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در رم در حاشیه کنفرانس جهانی تحول پایدار دام (25 تا 27 سپتامبر) و کنفرانس جهانی مکانیزاسیون کشاورزی پایدار (27-29 سپتامبر) افتتاح شد.
این نمایشگاه برخی از آخرین پیشرفت‌ها و نوآوری‌های فنی در مکانیزاسیون کشاورزی را در سراسر زنجیره ارزش غذایی را در معرض دید همگان قرار داد.

نمایش بیش از 40 نوع تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی

در این نمایشگاه بیش از 40 نوع تجهیزات به نمایش گذاشته شد که در آن از تراکتورهای برقی و کمباین گرفته تا پهپادها و ربات‌های هوشمند کنترل علف هرز و کارنده‌های بی‌خاک‌ورز پنوماتیک جدید و تجهیزات مکانیزاسیون برای اراضی کوچک از 13 کشور به نمایندگی از آسیا، اقیانوسیه، آفریقا، آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی به چشم می‌خورد.
همچنین نمونه‌هایی از تجهیزات مورد استفاده در پروژه‌ها در جنوب صحرای آفریقا به نمایش گذاشته شد.
علاوه‌بر این، این نمایشگاه دوازده داستان موفقیت از ذی‌نفعان مختلف دام در سراسر جهان را به نمایش گذاشت که در آن از افراد پیشرو فردی گرفته تا جوامع و دولت‌ها، از تولیدکنندگان لبنیات و بز گرفته تا زنبورداران و دامداران پرورش‌دهنده شتر وجود داشت.
آنها تجربیات خود را درمورد نحوه پذیرش راه حل‌های نوآورانه برای تغییر پایدار سیستم‌های تولید دام، بهبود معیشت و تغذیه به نفع مردم، حیوانات و کره‌زمین به اشتراک گذاشتند.

وابستگی کشاورزی به علم، ماشین، تجهیزات، خاک و آب

چو دونگ یو، دبیر کل فائو، در حین افتتاح نمایشگاه خاطرنشان کرد که بیش از 50 سال پیش بحث‌های فعالی درمورد اینکه آیا ما به مکانیزاسیون کشاورزی نیاز داریم یا نه، وجود داشته است، بحثی که به گفته وی، توسعه را کند کرد.
وی گفت: اکنون مشخص شده است که کشاورزی به علم، ماشین و تجهیزات، خاک و آب و همچنین حمایت از حیوانات وابسته است، در حالی که نیاز به وجود تمام عناصر مدرن برای تولید بیشتر و بهتر با نهاده کمتر را برجسته می‌کند. ما به راهکارها و نوآوری‌های مبتنی‌بر علم و اقدام عملی نیاز داریم.
دبیرکل تاکید کرد: هم کنفرانس‌ها و هم نمایشگاهی که در این هفته در مقر فائو برگزار می‌شود، بستر جامعی را برای دولت‌ها، بخش خصوصی، دانشگاه‌ها، عموم مردم، جامعه مدنی و کشاورزان فراهم می‌کند تا در گفت‌وگو با هم صحبت کنند و به اجرای کامل برنامه توسعه پایدار زمین که از اهداف فائو است دست یابند.(Sustainable Development Goals (SDGs)).

برگزاری نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام در رم

 الساندرو مالاولتی، معاون انجمن ماشین‌های کشاورزی اروپا (CEMA) و آلتانتویا تسدنایش، نایب رئیس انجمن ملی تعاونی‌های کشاورزی مغولستان نیز در مراسم افتتاحیه سخنرانی کردند.
با تمرکز بر پایداری، این نمایشگاه که بیش از 20 نهاد مختلف بخش خصوصی، استارت‌آپ‌ها و یک مرکز CGIAR را گرد هم آورده بود، به‌طور موثر تأثیر مثبتی را که مکانیزاسیون می‌تواند بر تولید و استفاده کارآمد از منابع با حداقل تأثیر بر محیط زیست داشته باشد، نشان می‌دهد.

برگزاری نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام در رم

نمونه‌هایی از موارد فوق عبارتند از: کارنده‌های بی‌خاک‌ورز و دقیقی که بدون دستکاری خاک کشت انواع نباتات را انجام می‌دهند. همچنین تراکتورهای با انرژی بیومتان که می‌توانند با متان تولید شده از مواد آلی مانند بقایای مزرعه مانند گیاهان و کود تغذیه شوند.
این نمایشگاه همچنین نشان داد که چگونه فناوری‌ها و پروژه‌های مکانیزاسیون کشاورزی نوآورانه راه‌حل‌های سفارشی را برای کشاورزان در تمام مقیاس‌ها در کل زنجیره ارزش ارائه می‌دهند.
***

برگزاری نمایشگاه مشترک ماشین‌های کشاورزی و دام در رم

گفتنی است، دکتر محمداسماعیل اسدی، پژوهشگر بین‌المللی کشاورزی پایدار و عضو برگزاری کنفرانس مکانیزاسیون کشاورزی پایدار، جهت اداره یکی از جلسات هفتگانه کنفرانس جهانی مکانیزاسیون کشاورزی پایدار از سوی فائو به رم ایتالیا دعوت شده بود.
مطلب قبلی‎‎‏ تغییر کاربری آفت بزرگ اراضی کشاورزی
مطلب بعدیقیمت میوه و تره بار ۱۲ مهر ۱۴۰۲

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید