احتمال خروج بخشی از منابع بخش کشاورزی از بانک کشاورزی

0
احتمال خروج بخشی از منابع بخش کشاورزی از بانک کشاورزی
اخبار سبز کشاورزی: براساس دستورالعمل قانون بودجه سال 1401، منابع دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، فرهنگستان‌ها و پارک‌های علم و فناوری وزارتخانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بانک مرکزی انتقال خواهد یافت.
براساس دستورالعمل قانون بودجه سال جاری و تاکید خزانه داری کل کشور، دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، فرهنگستان‌ها و پارک‌های علم و فناوری وزارتخانه‌های علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مکلف به افتتاح حساب دولتی نزد بانک مرکزی و افتتاح حساب‌های فرعی تنخواه گردان نزد بانک ملی و مسدودی حساب‌ها نزد سایر بانک‌ها شده اند.
با توجه به فعالیت تعداد زیادی از موسسات پژوهشی و تحقیقاتی در بخش کشاورزی و تعامل دیرینه و مستمر این نهادها با بانک کشاورزی، وجوه این موسسات تا کنون در منابع و مصارف نظام بانکی، پرداخت تسهیلات و رونق بخش کشاورزی بسیار موثر بوده و خروج این منابع، جبران ناپذیر می‌باشد.
با اجرای این دستورالعمل و انتقال این منابع از بانک کشاورزی، زمینه خروج سایر منابع مرتبط از جمله زنجیره تولید بخش کشاورزی، حساب های سازمان ها و موسسات مربوطه نیز به تدریج صورت خواهد گرفت.
به نظر می‌رسد در شرایط کنونی که سفره هموطنان و معیشت مردم با فراز و فرودهایی مواجه است، حمایت همه جانبه نهادها، پیگیری وزارت جهاد کشاورزی، کمیسیون کشاورزی مجلس و هیئت مدیره بانک کشاورزی با ارائه مستندات در حفظ و ماندگاری این منابع نزد بانک کشاورزی به منظور رونق بیشتر این بخش بیش از پیش ضروری و حیاتی باشد.
مطلب قبلیجولان دلالان در گندمزارهای مازندران
مطلب بعدیبسیج برای مقابله با جوجه‌کشی ورود کرد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید