زیست ۳۵ گونه انواع پرنده در تالاب‌های مهاباد

0
معاون اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: تاکنون ۳۵ گونه مختلف انواع پرندگان در تالاب‌های این شهرستان شناسایی شده و سکنی گزیده اند.
اخبار سبز کشاورزی: حسن پور گفت: اکنون در تالاب‌های این شهرستان ۳۵ گونه مختلف انواع پرندگان شناسایی شده که شامل فلامینگو، باکلان کوچک، پلیکان سفید، چوب پا، پرستوی دریایی، کشیم بزرگ، غاز خاکستری، غاز پیشانی سفید، سیلوش، آووست، خروس کولی، حواصیل، تنجه، انواع مرغابی و اردک از جمله اردک سرسبز، ارده ای، سرحنایی، سرسفید و بلوطی است.
وی گفت: از این تعداد بیش از ۳۰ هزار بال انواع پرندگان آبزی و کنار آبزی مهاجر و بومی در تالاب بین المللی تالاب کانی برازان حضور دارند.
معاون اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: آب تالاب کانی برازان از رودخانه مهاباد تأمین شده و این رودخانه که از سد مهاباد جاری می‌شود پس از سیراب کردن تالاب کانی برازان راه خود را به دریاچه ارومیه ادامه می‌دهد.
حسن پور از اهالی روستا‌های اطراف این تالاب خواست در این مدت همکاری بیشتری با محیط بانان و کارشناسان این اداره داشته باشند و در صورت مشاهده افراد متخلف در حاشیه تالاب مراتب را به یگان حفاظت محیط زیست اطلاع دهند.

ملیکا گل باف 

مقاله قبلیتصمیمات ناخوشایند دولتمردان برای مردم
مقاله بعدیسیاست‌های لنگان بخش کشاورزی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید