سودجویان صنعت بزرگ زعفران ایران را نشانه گرفته اند

0

ضرورت برخورد با مغرضان

این روزها شاهد تقلب‌هایی در زعفران متفرقه و زیرزمینی هستیم که عده‌ای سودجو انجام می‌دهند و صنعت بزرگ زعفران ایران را نشانه گرفته اند.
اخبار سبز کشاورزی: رئیس شورای ملی زعفران ایران با بیان اینکه همه مسئول حفظ و حراست از نام بزرگ زعفران ایران که حاصل تولید در هر منطقه جغرافیایی است هستیم گفت: برای حفظ جایگاه و رشد و توسعه این بخش بازاریابی همه جانبه باید استراتژی توسعه صادرات طلای سرخ ایران باشد.
احتشام با اشاره به پخش ویدویی از زعفران ناخالص در فضای مجازی گفت: آنان سلامت مصرف کنندگان و امرار معاش صد‌ها هزار زعفرانکار و همچنین صنعت بزرگ زعفران ایران را نشانه گرفته اند.
او گفت: اگر ذره ذره خاک خاموش زبان به سخن بگشاید آنگاه راز‌های قدمت کهن این گوهر ناب وارزشمند با پیشینه تاریخی وسردمهر زعفران قاینات برای همگان بیشتر آشکار می‌سازد تا دست مغرضان ومتقلبان زعفران که آگاهانه یا ناآگاهانه دست به تهیه این چنین ویدئویی را می‌زنند، هدف شوم آنان را فاش خواهد کرد که اقدام آنان تخریب یک برند بزرگ است.
رئیس شورای ملی زعفران ایران افزود: مصرف کنندگان باید نیاز و خرید خود را با آگاهی وانتخاب هوشمندانه به اصالت محصول وشرکت‌های فرآوری کننده وبسته بندی کننده و از برند‌های معتبر که دارای پروانه ساخت، مهر استاندارد ونشان جغرافیایی ثبت شده جهانی دارند تهیه کنند.
او با تاکید بر اینکه این زعفران‌ها، بهترین نوع زعفران در دنیا است تصریح کرد: عدم خرید زعفران‌های متفرقه خود مبارزه با متقلبان و مغرضانی است که مصرف کنندگان می‌توانند انجام دهند.

صنعت زعفران ایران در دنیا حرف اول را می‌زند

احتشام با اشاره به اینکه صنعت زعفران ایران در دنیا حرف اول را می‌زند ادامه داد: واحد‌های بزرگی با استاندارد‌های بین المللی در زعفران ساخته شده است که بهترین کیفیت وبسته بندی و متنوع‌ترین زعفران و فرآورده‌های آن را به بازار‌های داخلی و جهانی صادر می‌کند.
او که خود یکی از متولیان ثبت برند جغرافیایی زعفران قاینات است گفت:برند زعفران قاینات به عنوان یک زعفران اصیل وپرآوازه ایران درسال ۱۳۹۸ ثبت جهانی شده است ودارای کد GI به عنوان ثبت برند جغرافیایی جهانی است.
رئیس شورای ملی زعفران ایران بیان کرد: در راستای انتشار این ویدئو اقداماتی انجام شده و از مسئولان امر و دستگاه‌های نظارتی وانتظامی وحقوقی خواسته شده با استفاده کنندگان غیر مجاز از این برند بزرگ جغرافیایی به شدت برخورد گردد.
او افزود: همچنین اقداماتی صورت خواهد پذیرفت که تنها افراد حقیقی وحقوقی مجاز به استفاده از این نام خواهند بود که در حوزه جغرافیایی قاینات واقع شده اند وزعفران با کیفیت و ویژه گی‌های زعفران قاینات فرآوری وبسته بندی می‌نمایند وبرای تمایز و صحت زعفران اصل قاینات نشان جغرافیایی زعفران قاینات به آن‌ها اعطا خواهد شد که روی بسته بندی خود درج تا مصرف کنندگان را در انتخاب زعفران اصیل قاینات کمک کند.

زعفران «خراسان ایران» و «زعفران قاینات ایران» ۲ برند جغرافیایی ثبت جهانی است

احتشام گفت: زعفران «خراسان ایران» و «زعفران قاینات ایران» به عنوان ۲ برند جغرافیایی ثبت جهانی که هدف حراست و حفظ دسترنج کشاورزان زحمتکش زعفران ایران در جهان است وهمچنین برند ملی «زعفران ایران» به عنوان یک برند جمعی جغرافیایی درداخل ثبت شده و در آینده ثبت جهانی خواهد شد که در شرایط پیش رو باید بیشتر دقت واز این برند‌ها مراقبت شودزیرا کشور‌های زیادی واردکشت زعفران شده اند وما باید این قدمت تاریخی زعفران ایران را پاس بداریم.
رئیس شورای ملی زعفران ایران بیان کرد: بازاریابی همه جانبه باید استراتژی توسعه صادرات ومدیریت بازار وبازاریابی زعفران ایران گیرد.
او اظهارکرد: به همین منظور تشکلها، اتحادیه‌ها وسازمان‌های نظارتی وکنترل بازار نیز باید بیشتر بازار زعفران ایران رارصد کنند وبا متقلبان ومغرضان زعفران‌های متفرقه وفاقد مجوز‌های قانونی برخورد شدیدتر صورت گیرد.
احتشام گفت: متاسفانه بسیاری از مردم زعفران خالص را نمی‌شناسند که در این مورد انتظار می‌رود رسانه ملی بیشتر کمک کندتابرند معتبر خود را معرفی کنند و مصرف کنندگان عزیز هم آگاهانه زعفران موردمصرف خود را از مراکز معتبر و برنده‌های شناخته شده تهیه کنند.
رئیس شورای ملی زعفران ایران افزود: این نوع بسته بندی‌های زعفران غیرمجاز وفاقد مجوز‌های قانونی ملاکی برای اظهارنظر زعفران نیست وخودکاری غیر قانونی است که سوء استفاده کنندگان قصد تخریب زعفران خالص ایرانی را دارند.
احتشام اظهارکرد: زعفرانی ملاک ارزیابی است که دارای مجوز‌های قانونی باشد که کالای مطلوب قلمداد می‌شود که زعفران‌های بسته بندی ایران دارای بهترین کیفیت است./تسنیم
مقاله قبلیهشدار وزارت بهداشت درباره کاهش چشمگیر مصرف لبنیات
مقاله بعدیمذاکرات با حاصل جمع صفر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید