صادرات تنها ۵ درصد محصولات کشاورزی به بازارهای هدف

0
عقب‌نشینی وزارت کشاورزی یا بازگشت به عقلانیت
نیاورانی گفت: تنها ۵ درصد محصولات کشاورزی به بازارهای هدف صادر می شود؛ در حالی که پتانسیل صادرات ۲۰ درصد محصولات را داریم.
اخبار سبز کشاورزی: آقای صدرالدین نیاورانی گفت: همه ساله در فصل تابستان بدلیل تولید صیفی جات در عراق، واردات برخی محصولات از ایران ممنوع می شود که امسال هم از این‌ قاعده مستثنی نیست.
به گفته او، وزارت امورخارجه با دولت عراق باید رایزنی کند که در تمامی فصول محصول از ایران ببرند و شرایط به گونه ای نباشد که در فصل خاصی ممنوعیت ایجاد شود چرا که این موضوع به تولید لطمه می زند.
نیاورانی می گوید: در شرایط کنونی ۵ درصد از مجموع ۱۳۰ میلیون تن تولید محصولات کشاورزی به دنیا صادر می‌شود که انتظار می رود این رقم به ۱۵ تا ۲۰ درصد برسد.
نایب رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: هم اکنون صادرکنندگان از صادرات به عراق رضایت ندارند چرا که محصولات صادراتی مشابه بازار داخل است و بار خاص صادراتی نیست، درحالیکه ما بدنبال ارزش افزوده و توسعه صادرات هستیم تا بتوانیم ارزش افزوده بالاتری بدست آوریم.
چندی پیش سخنگوی وزارت کشاورزی عراق اعلام کرد که با توجه به فراوانی ۶ محصول کشاورزی همچون سیب زمینی، طالبی، گوجه فرنگی،خیار، بادمجان و هندوانه در عراق، واردات آنها از ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع است./باشگاه خبرنگاران جوان
مطلب قبلیتولید ۵۰۰تن ماهی گرم‌آبی و سردآبی در خراسان جنوبی
مطلب بعدیتخمدان توله یوز ماده تلف شده به پژوهشگاه رویان منتقل شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید