مشکلی در فروش و صادرات سیب آذربایجان‌ وجود ندارد

0
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های مطلوب و مناسب استاندار و رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در بازار و صادرات سیب استان امسال به نظر می‌آید مشکلات این محصول مرتفع شده و معضلی در خصوص فروش و صادرات سیب در استان نخواهیم داشت.
اخبار سبز کشاورزی: حجت الاسلام سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در ارومیه در خصوص وضعیت بازار سیب در استان اظهار داشت: با توجه به مشکلات و معضلات عدیده‌ای که طی سالیان گذشته در بحث بازار سیب استان وجود داشت بحث‌ها و موضوعات مفصلی طی جلسات برگزار شده با معاون وزیر سازمان جهاد کشاورزی و در جلسات میز ملی صادارت سیب و رایزنی‌های مناسبی برای صادرات سیب انجام شده است.

استان آذربایجان‌غربی قطب تولید سیب کشور

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان آذربایجان‌غربی قطب تولید سیب کشور به شمار می‌آیند و از محصولات مهم این استان انگور و سیب است طی امسال شاهد بازار فروش نسبتا خوب این محصولات و محصولات باغی دیگر در استان هستیم.
ذاکر تصریح کرد: طبق شواهد موجود، بازار فروش میوه استان آذربایجان‌غربی طی امسال وضعیت مناسبی داشته و مشکلی در خصوص فروش محصولات باغی در استان وجود ندارد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: با توجه به سیاست‌گذاری‌های مطلوب و مناسب استاندار و رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی در بازار و صادرات سیب استان امسال به نظر می‌آید مشکلات این محصول مرتفع شده و معضلی در خصوص فروش و صادارات سیب در استان نخواهیم داشت.
وی اضافه کرد: طبق رایزنی‌های انجام شده برای صادرات سیب و حضور معاون اقتصادی وزیر امور خارجه در استان برای تسهیل در مسیر صادرات سیب به کشورهای همسایه به نظر می‌آید طی امسال سیبی در دست کشاورزان استان و سردخانه‌ها باقی نمانده و این محصول به راحتی به کشورهای اورآسیا صادر شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: با توجه به گزارشات حاصله از کشاورزان سیب فصلی و صنعتی در باغات استان با قیمت مناسب به فروش رسانده‌اند و این قیمت نسبت به سال گذشته افزایش محسوسی داشته است.
سید ذاکر با اشاره به شکایت وی از تعاون روستایی در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ترک فعل عنوان کرد: با توجه به جوابیه سازمان مرکزی تعاون روستایی در خصوص خرید تضمینی محصولات منتظر اقدام این سازمان در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی هستیم و انتظار می‌رود این سازمان اهتمام جدی در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی داشته و ترک فعلی در این خصوص انجام ندهد.
وی خاطرنشان کرد: استان آذربایجان‌غربی یکی از قطب‌های تولید سیب و انگور به شمار می‌رود و بازار فروش محصولات کشاورزی استان باید تضمینی شود تا کشاورزان مشکلی در فروش محصولات کشاورزی ازجمله سیب نداشته باشند.
مقاله قبلیافزایش تولید ماهی پرورشی در بوشهر به ۶۰ هزار تن
مقاله بعدیتوسعه اقتصادی مازندران در گرو سرمایه گذاری است

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید