عراق واردات مرغ و تخم‌مرغ از ایران را ممنوع کرد

0
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن با بیان این‌که عراق واردات مرغ و تخم‌مرغ از ایران را ممنوع کرد، گفت: در شرایط فعلی حذف عوارض صادراتی تخم‌مرغ به صورت رسمی ابلاغ نشده و چون به صورت شفاهی گفته شده، صادرکنندگان ما هفته قبل با تعهدی مبنی بر پرداخت عوارض صادراتی در صورت عدم ابلاغ کتبی شروع به صادرات به عمان، افغانستان و ترکمنستان کردند.
حبیب کاشانی در گفت‌وگو با اخبار سبز کشاورزی اظهار داشت: تا هفته قبل روزی 75 تا 100تن تخم‌مرغ صادر می‌شد و ما همچنان منتظر ابلاغ کتبی حذف عوارض صادراتی این محصول به گمرکات هستیم.
وی در پاسخ به این‌که وضعیت تأمین نهاده‌ها چگونه است، افزود: علی رغم قول مسئولان، طلب نهاده مرغداران تا 21اردیبهشت پرداخت نشده و پیگیر رفع این مشکل هستیم.

تخم‌مرغ 50درصد زیر قیمت واقعی به فروش می‌رود

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن با اشاره به این‌که تخم‌مرغ 50درصد زیر قیمت واقعی به فروش می‌رود، گفت: در حال حاضر تخم‌مرغ از کیلویی 23 تا 28هزار تومان فروش می‌رود، در حالی که قیمت واقعی این محصول کیلویی 45هزار تومان است، اما دولت اعلام کرده کیلویی 35هزار و 500تومان این کالا رابفروشیم که قیمت در بازار از این عدد هم پایین‌تر است.
وی در پاسخ به این‌که روند پرداخت تسهیلات به مرغداران چگونه بوده و آیا همه مرغداران تسهیلات گرفته‌اند یا خیر، بیان کرد: 50درصد مرغداران مرغ تخم‌گذار به علت چک برگشتی، بدهی بانکی و موارد دیگر تسهیلات نگرفته‌اند.
رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار میهن در پایان گفت: اگر مسئولان برای برون رفت صنعت مرغ تخم‌گذار از بحران تدبیری نیندیشند، با کاهش تولید و افزایش قیمت تخم‌مرغ در پاییز و زمستان مواجه خواهیم بود.

مهدی احمدی لفورکی ـ خبرنگار

مقاله قبلیخشکسالی واردات حبوبات را افزایش داد
مقاله بعدیمدیریت پرورش «الاغ شیری»

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید