پیشرفت ایران در ریشه کنی فلج اطفال با واکسن‌های موسسه رازی

0
مدیر ریشه کنی فلج اطفال در منطقه مدیترانه شرقی WHO، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را مجموعه‌ای نمادین خواند و گفت: این موسسه به‌علت تخصص خود شناخته شده و به تولید واکسن معروف است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، دکتر حمید جعفری در بازدید از موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، این موسسه را یک مجموعه نمادین در منطقه دانست و اظهار کرد: موسسه رازی به علت تخصص علمی خود شناخته شده و به تولید واکسن ها معروف است.

یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای رازی تولید واکسن خوراکی فلج اطفال است

وی گفت: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای رازی تولید واکسن خوراکی فلج اطفال است که منجر به حذف فلج اطفال در ایران شد. ایران پیشرفت بسیار سریعی در ریشه کنی فلج اطفال داشته و این به دلیل استفاده از واکسنی است که در موسسه رازی تولید شده است.
مدیر ریشه کنی فلج اطفال در منطقه مدیترانه شرقی WHO با بیان این‌که سابقه عمیق همکاری بین موسسه رازی و WHO وجود دارد، تصریح کرد: موسسه رازی در تولید سایر واکسن‌های دوران کودکی مانند واکسن‌های اوریون، سرخک و سرخجه نیز پیشتاز بوده و واکسن کرونا را نیز تولید کرده است.
بنابراین این موسسه در منطقه مدیترانه شرقی با 22 کشور عضو، تنها موسسه ای است که با موفقیت واکسن های زیادی را تولید می کند که در برنامه ایمن سازی کودکان در منطقه ما استفاده می شود.
مقاله قبلیدام‌های صادراتی گوشت چندانی ندارند
مقاله بعدیبحران خشکسالی در کشور با وجود بارندگی‌های اخیر

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید