قیمت پیاز چه زمانی کاهشی می‌شود؟

0

بسترهای کاهش قیمت باید فراهم شود

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران گفت: اگر بسترهای کاهش قیمت پیاز فراهم شود یعنی یا صادرات انجام نشود یا واردات صورت گیرد قیمت پیاز کاهشی می شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا؛ اسدالله کارگر در پاسخ به اینکه قیمت پیاز چه زمانی کاهشی می شود؟ گفت: قیمت پیاز هنور کاهشی نشده است‌ و بایستی تدابیری برای آن اتخاذ شود تا قیمت ها روند کاهشی به خود بگیرد. یعنی اگر بستر آن فراهم شود قیمت ها خود به خود کاهش می یابد.
وی ادامه داد: بایستی واردات صورت بگیرد یا صادرات انجام نشود تا قیمت ها متعادل شود. البته  باید این را در نظر داشت که زمستان و تابستان مثل هم نیستند و قطعا در زمستان محصولات تره باری افزایش قیمت دارند.
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران افزود: قیمت خرید عمده پیاز در میدان مرکزی میوه و سبزی بسته به کیفیت آن کیلویی ۱۹ تا ۲۳ هزار تومان است که مغازه داران بایستی با اعمال سود ۳۵درصدی، آن را به فروش برسانند. یعنی اگر مغازه داری پیاز را کیلویی ۲۴ هزار تومان خریداری کند با احتساب هزینه های جانبی و سود اگر حدود ۳۰ هزار تومان بفروشد گران‌فروشی نیست زیرا خودش هم گران خریده است.
وی در پایان گفت: رصد بازرسان ما در سطح شهر، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف براساس فاکتور قابل پیگیری است.
مقاله قبلیآبگرفتگی معابر معضل هر سال شهر اهواز
مقاله بعدیموضوع تبادل نفت با آب افغانستان مطرح نیست

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید