سیاست‌گذاران درباره نقش فضای مجازی در اقتصاد آموزش ببینند

0
خساراتی که برای حصول منافع صفر به بار آمد

تجار خارجی تصویر روشنی از پلتفرم های داخلی ندارد

نایب رییس اول کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران خاطر نشان کرد: تجار خارجی تصویر روشنی از پیام رسان های داخلی ندارد و وقتی این پلتفرم ها نمی تواند در مارکتینگ دنیا قرار بگیرد در واقع محدودیتی برای فعالان اقتصادی ایجاد می شود و به زبان بیزبانی به آنها می گوییم که دور ما را خط بکشند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایلنا؛ سادینا آبایی در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از مسدود شدن پلتفرمهای خارجی کسبوکارها تمایلی برای پیوستن به پیامرسانهای داخلی از خود نشان دادهاند؟ گفت: به نظر می رسد سیاست گذاران و سیاست مردان داخلی باید در باره نحوه بهره گیری و نقش فضای مجازی در اقتصاد آموزش ببینند.

بیشتر بخوانید: نفس های آخر کسب و کارهای اینترنتی

وی عدم آگاهی مسئولان را عامل مسدودسازی فضای مجازی معرفی کرد و افزود: اقتصاد دنیا به صورت یکپارچه درآمده است و مرزبندی بین اقتصاد کشورها وجود ندارد و این عدم مرزبندی به معنای استفاده کردن فعالان اقتصادی از فضای مجازی است. حال این پرسش مطرح است که ابزار فضای مجازی چیست پاسخ روشن است همین شبکه های اجتماعی که به واسطه آنها می توان با دیگران ارتباط برقرار کرد.
این فعال اقتصادی ادامه داد: زمانیکه این فضا مسدود و محدود شود چگونه فعالان اقتصادی میتواند از دنیای خارج از کشور آگاه شوند؟ من نمی دانم چرا در کشور ما تصمیماتی که این میزان تبعات منفی دارد گرفته میشود و از سوی دیگر نیز کسی خود را ملزم به پاسخگویی نمی داند.

به گفته آبایی؛ هر سیاستی یک خروجی دارد که میتوان آن را بررسی کرد. سیاست مسدود کردن پیامرسانهای خارجی چند درصد به نفع اقتصاد کشور و چند درصد به ضرر ما تمام شد. در شرایط فعلی ایجاد اشتغال برای دولت ها دشوار است و طبق آمار برخی از خانواده ها معیشت خود را در کسبوکار در این فضا بهدست می آورند و وقتی این فضا مسدود شود در واقع معیشت این افراد را به مخاطره انداخته ایم.
نایب رییس اول کمیسیون احداث و خدمات فنی مهندسی اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: تجار خارجی تصویر روشنی از پیام رسان های داخلی ندارد و وقتی این پلتفرم ها نمی تواند در مارکتینگ دنیا قرار بگیرد در واقع محدودیتی برای فعالان اقتصادی ایجاد می شود و به زبان بیزبانی به آنها می گوییم که دور ما را خط بکشند. اقتصاد دچار چالش شده است اما متاسفانه مسئولان درکی از موضوع ندارند.
وی با بیان اینکه اجبار در دنیا برای استفاده از پیام رسان های خاص بی معناست، خاطر نشان کرد: اجبار برای استفاده کردن از پیام رسان های خاص این ذهنیت را ایجاد میکند که یک جای کار می لنگد و من نتوانستم کار خود را خوب انجام بدهم به همین دلیل دیگران را مجبور میکنم که آن کار را انجام بدهند؛ به عنوان مثال پدر و مادر فرزندانشان را از انجام کاری منع میکند و فرزند در نبود آنها مبادرت به انجام آن کار میکند.
آبایی در پاسخ به این پرسش که بخش اعظمی از شاغلان در فضای مجازی زنان بودند بعد از مسدود شدن این فضا چه آسیبهای متوجه آنها میشود؟ گفت: در سال 2012 با توجه به شعار اتحادیه بینالمللی مخابرات ITU سازمان ملل شعار توانمندی زنان و دختران در فضای آی تی سی را مطرح کرد. دولت مردان ما در این جلسات شرکت کردند اما هیچ آوردهای نداشتند. واقعیت این است که فضای مجازی ابزاری برای توانمندسازی زنان و دختران در حوزه های تجارت و اجتماعی بوده و در همه جای دنیا شناخته شده است؛ متاسفانه ما زنان را به این سمت سوق دادیم اما امروز از معایب آن می گوییم.
این فعال اقتصادی در پایان خاطر نشان کرد: امروز دنیای نت ورکینگ است و زنان شاغل در خانه میتوانند با بهره گیری از این فضا محصولات تولیدی خود را عرضه کنند که متاسفانه امروز از این فضا محروم شده اند.
مطلب قبلیکشت قراردادی راه خروج دولت از بازار کشاورزی
مطلب بعدیوزیر کشاورزی تمایلی به اصلاح قیمت‌ها ندارد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید