وابستگی 36 کشور به گندم روسیه و اوکراین

0
دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: سی و شش کشور که برخی از آنها فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورهای جهان هستند، برای بیش از نیمی گندم وارداتی خود بر روی گندم روسیه و اوکراین حساب می‌کنند.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: در مجموع، 1.7 میلیارد نفر تحت تاثیر اختلالات ایجاد شده در تامین مواد غذایی، انرژیی و حوزه‌های مالی رنج می برند.
وی در یک کنفرانس خبری توضیح داد: حدود 1.7 میلیارد نفر که یک سوم آنها در حال حاضر در فقر زندگی می کنند، اکنون، به شدت در معرض اختلال در تامین مواد غذایی، انرژی و سیستم‌های مالی هستند که باعث افزایش فقر و گرسنگی می شود.

تورم در حال افزایش و قدرت خرید در حال کاهش است

این مقام سازمان ملل متحد تصریح کرد: سی و شش کشور که برخی از آنها فقیرترین و آسیب پذیرترین کشورهای جهان هستند، برای بیش از نیمی گندم وارداتی خود بر روی روسیه و اوکراین حساب می‌کنند.
گوترش گفت: افزایش که قیمت ها از قبل وجود داشت با بدتر شدن وضعیت اوکراین و روسیه، تشدید شد.
وی گفت، قیمت نفت در یک سال گذشته، بیش از 60 درصد افزایش یافته؛ قیمت گاز طبیعی در چند ماه گذشته 50 درصد بالا رفته و قیمت کود شیمیایی بیش از دو برابر شده است.
دبیرکل سازمان ملل اضافه کرد: تورم در حال افزایش، قدرت خرید در حال کاهش است، چشم‌انداز ناخالص در حال کاهش و توسعه متوقف شده است.
مقاله قبلیقیمت برنج تا مرز ۱۰۹ هزار تومان بالا رفت
مقاله بعدیفقط ۴۵ درصد کارخانجات خوراک دام فعال است

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید