کاهش واردات نهاده ثمره قیمت‌گذاری دستوری

0
اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران خواستار حذف قیمت‌گذاری دستوری نهاده‌های دامی با توجه به نوسان نرخ ارز نیمایی برای خرید این اقلام شد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا، در متن نامه این اتحادیه به سید جواد ساداتی‌نژاد – وزیرجهادکشاورزی – آمده است:
با عنایت به روند رو به افزایش قیمت ارز نیمایی از ابتدای طرح آزادسازی نرخ ارز (از حدود کانال ۲۵ هزار تومان تا کانال ۲۸ هزار تومان روزهای اخیر) و چشم انداز افزایش شیب رشد قیمت ارز نیمایی در کوتاه مدت، مجددا به استحضار می‌رساند سیاست قیمت‌گذاری دستوری برای فروش نهاده‌های دامی در داخل کشور در تعارض با روند افزایش قیمت ارز در اقتصاد کشور بوده و به زودی موجب کاهش واردات نهاده‌های دامی خواهد شد.
بنابراین با عنایت به آزادشدن قیمت ارز و رشد نرخ ارز نیمایی قطعا حذف قیمت‌گذاری دستوری برای کالاهای وارداتی نیز اجتناب ناپذیر و ضروری به نظر می رسد.
لذا از جنابعالی درخواست می‌شود تدابیر لازم برای تداوم واردات نهاده توسط بخش خصوصی را از طریق حذف سیاست‌های مخل فعالیت‌های اقتصادی در دستور کار فوری مراجع ذیربط قرار داده و از بروز تبعات منفی وضعیت موجود جلوگیری فرمایید.
مقاله قبلیقیمت مرغ و لبنیات در 2 ماه آینده افزایش می‌یابد
مقاله بعدیخام‌فروشی پسته در بازار‌های داخلی و خارجی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید