کمبودی در تامین نیاز برنج کشور نداریم

0

کمبودی در تامین نیاز برنج کشور نداریم

رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: با توجه به افزایش تولید داخل و لغو ممنوعیت واردات در فصل برداشت، کمبودی در تامین برنج مورد نیاز کشور نداریم.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ کریم اخوان اکبری گفت: اگرچه پیش از این قیمت‌ها در تبعیت از شرایط کلان اقتصاد کشور، روند صعودی داشته‌اند، اما امسال بازار برنج از ثبات نسبی برخوردار است و کمبودی در تامین نیاز بازار وجود ندارد.
حدود ۴۰ درصد برنج مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود
به گفته او، باتوجه به اینکه حدود ۴۰ درصد برنج مورد نیاز کشور از محل واردات تامین می‌شود، همراهی دولت با واردکنندگان و پذیرش درخواست انجمن مبنی بر لغو ممنوعیت فصلی واردات، موجب شد تا امسال واردات در شرایط بهتری انجام شود.

انواع برنج با نرخ منطقی در بازار عرضه می شود

اخوان اکبری با اشاره به امتیازات مثبت خرید برنج در بازارهای جهانی در ابتدای فصل برداشت گفت: دولت این پیشنهاد انجمن را پذیرفت و امسال واردکنندگان برنج توانستند در ابتدای فصل برداشت، وارد بازارهای جهانی شوند و با شرایط بهتر و مناسب‌تر اقدام به خرید برنج از کشورهای تولیدکننده کنند.
رئیس انجمن واردکنندگان برنج گفت: امسال روند عرضه و تقاضا در بازار برنج در شرایط متعادلی قرار دارد به طوری که انواع برنج با نرخ منطقی در بازار عرضه می شود.
اخوان اکبری می گوید: افزایش تولید داخل، برداشت کشت دوم و عرضه به بازار از یک سو و لغو ممنوعیت فصلی واردات از سوی دیگر منجر به ثبات و تعادل قیمت‌ها در بازار شده است.
به گفته او، حمایت دولت از تجار فعال در صنعت برنج منجر به کاهش هزینه های واردات می شود که اثر این موضوع مستقیم بر قیمت و سبد معیشتی خانوار خود را نشان می دهد.
مقاله قبلیرویارویی کشورهای توسعه یافته با پدیده خشکسالی
مقاله بعدیطلای سفید گلستان از قیمت افتاد

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید