گردوخاک نیمی از کشور را در برگرفته

0
گردوخاک نیمی از کشور را در برگرفته

شاخص آلودگی پایتخت 470

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه توده گردوخاک امروز نیمی از کشور را در برگرفته است، گفت: این شرایط فردا هم در نوار غربی کشور ادامه دارد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از فارس، صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت فعالیت توده گردوخاک در کشور اظهار داشت:‌با توجه به پیش‌بینی‌های قبلی و هشدار روز 31 اردیبهشت، امروز فعالیت گرد و خاک را در بخش‌های وسیعی از کشور شاهد هستیم که از روز گذشته وارد کشور شده بود.
وی با بیان اینکه منشأ این گردو خاک عمدتا عراق و شمال سوریه است گفت:‌این توده گرد و خاک از مرزهای غربی روز گذشته وارد کشور شد نوار مرزی کشور را در برگرفت و از شمال‌غرب تا جنوب‌غرب فعال بود و امروز هم تقریبا نیمی از کشور را در برگرفته است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: این توده گرد و خاک امروز در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی، گیلان، کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان،‌خوزستان، هرمزگان، بوشهر، یزد، اصفهان، البرز، تهران، ایلام، لرستان، همدان، اصفهان و مرکزی و تا حدودی کهگیلویه و بویراحمد فعال است.
ضیائیان اضافه کرد: در حال حاضر شرکت کنترل کیفیت هوای تهران شاخص آلودگی را عدد 470 اعلام کرده است.
وی با بیان اینکه فعالیت این گرد و خاک در پایتخت روز آینده هم ادامه دارد اظهار داشت:‌با این حال از شدت گرد و خاک روز آینده در استان‌های تهران و البرز تا حدی کاسته می‌شود.
ضیائیان افزود: روز آینده در نوار غربی و جنوب‌غرب کشور توده گرد و خاک فعال خواهد بود.
مطلب قبلیمد دومین صنعت آلاینده محیط زیست
مطلب بعدیتغییر قیمت میوه لحظه ای شد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید