یزد سرآمد تولید ماهی تیلاپیا در کشور

0
معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران ضمن تاکید بر اهمیت و جایگاه شیلات در امنیت غذایی کشور با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های این بخش از منظر مصرف کم آب، سازگاری پرورش در اقلیمهای مختلف، به پرورش تیلاپیا به عنوان ماهی متمایز و سودمند در شرایط اقلیمی کشور اشاره و استان یزد را به عنوان سرآمد تولید تیلاپیا، الگویی موفق برای سایر مناطق کشور معرفی کرد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا؛ سید حسین حسینی امروز چهارشنبه ۲۳ آذرماه در جریان بازدید از مجتمع پرورش ماهی تیلاپیا(نگین سبز) در شهرستان بافق یزد، هدف از حضور خود در این شهرستان را بررسی توانمندیها و چالشهای بخش تولید و ارائه راهکارهای عملیاتی جهت تقویت هرچه بیشتر بخش شیلات و آبزیان خصوصا پرورش ماهی تیلاپیا عنوان کرد.
وی افزود: پرورش تیلاپیا به واسطه مصرف کم آب و سازگاری پرورش در اقلیم‌های مختلف، به عنوان ماهی متمایز و سودمند در شرایط اقلیمی کشور محسوب می‌شود که به لطف مدیریت مناسب سازمان جهادکشاورزی و مدیریت شیلات استان، یزد را میتوان به عنوان سرامد تولید تیلاپیا الگویی موفق برای سایر مناطق کشور معرفی کرد.
حسینی  در پایان اظهار کرد: ضرورت بازاریابی، فرهنگ سازی و تغییر ذهنیت عموم جامعه در زمینه ماهی تیلاپیا و ایجاد تشکلهای مردمی و تولیدکنندگان، راهکارهای مؤثری جهت رونق و توسعه بیش از پیش این بخش تولیدی است.
در این بازدید وکیلی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، شکوری معاون سازمان شیلات، صمیمی فرماندار بافق و مسئولین سازمان جهادکشاورزی استان، معاون وزیر جهادکشاورزی را همراهی کردند.
مقاله قبلی۸۵ درصد چاه‌های مجاز کشاورزی کنتور ندارند
مقاله بعدیابلاغ دیرهنگام پاشنه آشیل کشت قراردادی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید