واردات بیش از 6 میلیون تن گندم تا پایان بهمن

0
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از رشد فروش گندم نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: تا پایان بهمن ماه امسال بیش از ۶.۲ میلیون تن گندم وارد کشور شده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، حجت براتعلی مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی با بیان اینکه گندم برای مصارف کشور از منابع داخلی و خارجی تامین می‌شود، افزود: تاکنون بیش از ۱۷ میلیون تن گندم خریداری شده است.
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: خرید تضمینی امسال به ۴.۵ میلیون تن رسید، اما با برنامه‌ریزی‌های خوب سال گذشته و خرید و تأمین کسری، واردات امسال آغاز شد و تا پایان بهمن ماه بیش از ۶.۲ میلیون تن وارد کشور شده است.
براتعلی از رشد فروش گندم برای تأمین آرد نانوایی‌ها و سایر مصارف نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: میزان مصرف که در سال گذشته به بیش از ۱۰.۵ میلیون تن رسیده بود پیش بینی می‌شود امسال از ۱۱ میلیون تن فراتر رود.
وی خاطرنشان کرد: در مدت زمان یک ماهه بهمن امسال میزان مصرف نسبت یه سال گذشته در همین ماه رشد ۶ درصدی داشته به طوری‌که از حدود ۶۳ هزار تن بیشتر شده است.
مقاله قبلیقیمت سیب زمینی باز هم افزایش می‌یابد؟
مقاله بعدیمرگ تالاب‌ها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید