افزایش سطح کشت قرادادی گندم به ۱۴۶ هزار هکتار

0
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان سطح زیر کشت قراردادی گندم در هفت استان کشور را تاکنون بیش از ۱۴۶هزارو ۷۰۰هکتار اعلام کرد.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، « مرتضی سعاتی کیا » از ادامه روند کشت قراردادی در هفت استان طرف قراداد شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد و گفت: میزان سطح زیر کشت قراردادی در استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس، سیستان وبلوچستان، جنوب کرمان، گلستان و هرمزگان به بیش از ۱۴۶ هزارو ۷۰۰ هکتار رسیده است.
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران میزان برداشت گندم براساس پیش بینی‌های صورت گرفته توسط وزارت جهاد کشاورزی از این میزان سطح زیر کشت را بالغ بر ۴۳۴ هزارو ۵۵۴ تن دانست.
سعادتی کیا افزود: تعداد کشاورزان مشارکت کننده در این طرح تا پایان هفته گذشته به ۱۱ هزارو ۴۷۸ نفر رسیده که براساس قراردادهای منعقده به این تعداد کشاورز ۵۸ هزار و ۶۵۸ تن نهاده ارائه شده است.
وی میزان ارسال اطلاعات کشاورزان به صندوق بیمه را تاکنون ۱۲۴ هزارو ۷۴۲ هکتار اعلام کرد.
مدیر کل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران به عدم پوشش برخی نهاده‌های تولید همانند بذر، سموم و قارچ‌کش‌ها در این طرح اشاره و اظهار امیدواری کرد در سنوات آینده این نهاده‌ها نیز به منظور حمایت از کشاورزان تامین و در اختیار شان قرار بگیرد.
طبق آمارها ۷۰ درصد ارزش‌افزوده بخش کشاورزی به حوزه زراعت تعلق دارد که این زیربخش، از سهم بالایی در تامین امنیت غذایی و اشتغال‌زایی کشور برخوردار است.
بخش زراعت به‌شدت تابع شرایط آب و هوایی و در نتیجه ریسک‌های متنوع ناشی از آن است که این مهم ضرورت «مدیریت ریسک کشاورزی» و «هوشمندسازی کشاورزی» را می‌طلبد.
بخشی از تولیدات این زیربخش مانند گندم و دانه‌های روغنی نقش استراتژیک در سبد غذایی خانوارها دارد، بنابراین دولت حمایت‌های ویژه‌ای را از این محصولات در دستور کار قرار داده است.
مقاله قبلیچوب ادب بودجه
مقاله بعدیبذرپاشی در مراتع راه حفاظت از گیاهان دارویی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید