بازار سیب زمینی به تعادل می‌رسد؟

0
رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران گفت: با توجه به عرضه سیب زمینی نو پیش بینی می شود که نوسان قیمت این محصول قبل از عید مرتفع شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسداله کارگر گفت: طبق سنوات گذشته بازار میوه تا چند روز مانده به پایان سال در رکود به سر می برد. با توجه به فراوانی میوه و ذخایر مناسب در سردخانه، مشکلی در بازار میوه شب عید نخواهیم داشت.
به گفته رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، قیمت کنونی هر کیلو پرتقال تامسون شمال ۹ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، پرتقال خونی جنوب ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، پرتقال خونی شمال ۱۲ هزار تا ۱۸ هزار تومان، پرتقال ناول ۲۰ تا ۲۸ هزار تومان، نارنگی بندری ۲۵ هزار تا ۳۳ هزار تومان، نارنگی تخم پاکستانی ۱۸ هزار تا ۲۵ هزار تومان، سیب زرد دماوند ۱۲ هزار تا ۲۲ هزار تومان و سیب قرمز دماوند ۸ هزار تا ۱۵ هزار تومان است.
کارگر قیمت هر کیلو خیار گلخانه در میدان مرکزی را ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، خیار بوته ای ۶ هزار تا ۱۰ هزار تومان، کیوی ۱۶ هزار تا ۲۳ هزار تومان، لیموشیرین ۱۶ هزار تا ۲۵ هزار تومان و موز ۲۸ هزار تا ۳۳ هزار تومان اعلام کرد.
طبق گفته فعالان میدان مرکزی در هفته های گذشته قیمت سیب زمینی و شلغم به سبب ازدیاد تقاضا در برابر عرضه با نوساناتی روبرو شد.
در حال حاضر هر کیلو سیب زمینی با نرخ ۸ هزار تا ۱۲ هزار تومان، سیب زمینی نو ۹ هزار تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و شلغم ۱۲ هزار تا ۲۱ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب حداکثر ۳۵ درصد سود در خرده فروشی ها باید عرضه شود.

محصول قیمت هر کیلوگرم

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که با آغاز پیک ششم کرونا و ازدیاد تقاضا برای خرید شلغم، لیموشیرین و پرتقال قیمت با نوساناتی روبرو شد که انتظار می رود با اعمال نظارت دقیق بر سطح بازار از گرانفروشی و سودجویی برخی مغازه داران جلوگیری شود.
مقاله قبلیاستقبال از هشتمین نمایشگاه تولیدکنندگان کود و سم
مقاله بعدیبحران اوکراین و آینده امنیت غذایی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید