انتصاب مهندس عباس کشاورز به مشاور واردکننده سم

0
مزرعه سبز: خبر آنقدر آزاردهنده بود که ابتدا برای چند تن از السابقون وزارتی و استخوان خورد کرده‌هایی چون مهندس حجتی، نخستین وزیر جهاد کشاورزی، دکتر عیسی کلانتری، آخرین وزیر کشاورزی، مهندس شریعتمداری، مشاور عالی وزیر کشاورزی و وزیر جهاد کشاورزی و… فرستادم.
برخی اظهار بی‌خبری کردند و برخی این نوع حکم زدن را نماد تخریب یک مدیر عالی نظام و یک برند ملی وزارتخانه دانستند.
یکی از بزرگان با انتقاد از چنین حرکتی معتقد بود فردی که نگاه کارشناسی، علمی و مدیریتی مورد توجه هر وزیری قرار گرفته و اکثراً زمان ارائه نظر کارشناسی یا توجیه یا رد یک طرح در مقابلش سراپا گوش بودند، چگونه می‌شود اجازه دهد یک انجمن واردکننده سم که حاشیه‌های زیادی را به وجود آورده و در مصاحبه‌هایش تولید سموم داخلی را بی‌کیفیت و بی‌اعتبار اعلام کرده، برای وی حکم انتصاب بزند.
فراموش نمی‌کنیم در سال 92 نام مهندس عباس کشاورز به عنوان گزینه اصلی وزارت جهاد کشاورزی مطرح بود. پس از آن نیز زمان فرارسیدن بازنشستگی عباس کشاورز، وزیر حجتی از توان و اعتبار خویش مایه گذاشت و نام وی را نزد رهبر انقلاب مطرح و مجوز ادامه کار رسمی وی را گرفت.
پس از استعفای مهندس حجتی در دولت دوازدهم مجدداً همه نظرها به عباس کشاورز جلب شد؛ به‌ویژه اینکه دکتر روحانی حکم سرپرست وزارتخانه را برای وی صادر نمود.
دکتر خاوازی نیز به عنوان مشاور عالی از خدمات وی بهره می‌برد.
حال سوال این است که چگونه این فرد ملی و هواخواه تولید داخلی ابراز علاقه کرده تا یک حکم تا این درجه حد پایین برای وی صادر شود.
بدتر اینکه واردکنندگان سم در ابتدای خبر آورده‌اند: «انتصاب جناب مهندس کشاورز به سمت مشاور عالی انجمن واردکنندگان سم و کود ایران».

معمولاً فردی در جایگاه مدیریتی، ملی و اجرایی مهندس کشاورز حتی و دیگر نباید اجازه دهد یا موافقت کند یک معاون یا یک وزیر برای وی حکم مشاور صادر کند. اما متاسفانه واردکنندگان با این حرکت سطح مهندس کشاورز را به این‌جا رساندند.
برخی معتقد بودند چنانچه مهندس کشاورز تمایل به یک درآمد داشته باشد نیز نباید اجازه می‌داد چنین خبری به بیرون درز پیدا کند و برند و اعتبار 40 و اندی سال قدمت مدیریت وی زیر سوال برود.
مضافاً به اینکه چنین حکمی و آن هم به عنوان مشاور عالی برای کشاورز مسئولیت حضور در دفتر انجمن و دفاع از منافع واردکنندگان را ایجاب می‌نماید.
خبرنگار مزرعه سبز طی پیامی از مهندس کشاورز چرایی موضوع را پیگیر شد و این جواب را دریافت کرد: «من در مرکز ملی مطالعات کشاورزی و آب اتاق ایران مشغولم و مشورت دادن به نهادهای عضو از وظایف من است».
در این صورت وظیفه یک مدیر شاغل در مرکز مطالعات نباید به عنوان یک حکم مشاور وارداتچی‌ها دنیایی از حدیث و ابهام را پدید آورد.
امیدواریم مهندس عباس کشاورز با صدور بیانیه‌ای به دلمشغولی‌ها و نگرانی‌های علاقه‌مندان خود پایان دهد و چنانچه مشورت دادن به نهادها عضو را وظیفه بداند، اجازه دهد همه نهادها برای وی حکم مشاور صادر کنند.

انتهای پیام/

مقاله قبلیاقدام انقلابی در افزایش سرمایه بانک کشاورزی
مقاله بعدیخشکسالی بلای جان جنگل‌های زاگرس

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید