حق مالکیت تجارب آب و خاک

0
نواندیشی و نوگرایی همراه با عملگرایی دکتر محمدمهدی قاسمی، دکترای مهندسی آب، چه در ایام کارشناسی و مدیریت استانی و امروز مدیریت ملی، همواره راه‌گشا و اثربخش بوده است.
دکتر قاسمی با اعتقاد به تلفیق دانش فنی و ترویج آن همراه با جذب سرمایه‌گذاری، اینک سامانه ثبت تجارب فعالان حوزه آب و خاک کشور را عینیت بخشیده است.
در راستای پیاده‌سازی مدیریت دانش و مستندسازی تجربیات و آموخته‌های کارشناسان، پیشکسوتان، مدیران، کارکنان و دیگر تلاشگران عرصه آب و خاک کشور، روز یکشنبه چهارم مهر 1400،  طی مراسمی با حضور جمعی از پیشکسوتان آب و خاک، با امضای لوح یادبودی از «سامانه ثبت تجارب فعالان حوزه آب و خاک» در درگاه الکترونیکی “شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس” رونمایی شد.

پیاده‌سازی مدل مدیریت دانش

این شرکت که از شرکت‌های زیرمجموعه وزارت جهادکشاورزی است، در سال 1370 تشکیل و در مدت 30 سال فعالیت، توانسته است بیش از 3 هزار پروژه عمرانی در بخش‌های زیربنایی کشاورزی، آب و خاک را با موفقیت انجام دهد و نقش مهمی در امنیت غذایی کشور ایفا کند.
با توجه به حضور این شرکت در اجرای پروژه‌‍‌های آب و خاک در اقصی نقاط کشور، ثبت تجربه‌های مشاوره و اجرایی در زمینه امور زیربنایی کشاورزی، ضروری و با اهمیت به نظر می‌رسید. بنابراین در راستای پیاده‌سازی مدل مدیریت دانش و تدوین تجارب ارزنده‌ای که فعالان و دست‌اندرکاران حوزه آب و خاک داشته و دارند، سامانه مذکور برای اولین‌بار در کشور رونمایی گردید.

اهداف سامانه و اثرگذاری‌ها

ثبت تجارب ارزشمند مشاوره‌ای و اجرایی همه کارشناسان، مدیران و فعالان پروژه‌های زیربنایی در بخش‌های کشاورزی، آب، سامانه‌های نوین آبیاری، سدسازی، گلخانه و سایر پروژه‌های عمرانی، از اهداف راه‌اندازی این سامانه به‌شمار می‌رود که با پشتوانه دبیرخانه و کمیته تخصصی مربوطه، تجارب را بررسی و پس از جمع‌بندی‌های نهایی و قالب‌دهی آنها، به نام شخص ارائه‌دهنده و مالک تجربه، در مقاطع زمانی مختلف موضوع در سایت، فصلنامه و خبرنامه‌های شرکت و در مقطع زمانی سالانه به‌صورت کتاب «درس آموخته‌ها» منتشر می‌شود.
به گزارش مدیریت امور روابط‌عمومی و بین‌الملل شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس، سامانه مذکور به پیشنهاد دکتر محمدمهدی قاسمی، مدیرعامل شرکت توسعه خدمات مهندسی آب و خاک پارس انجام و براساس مدل مدیریت دانش شرکت، توسعه داده شده و در درگاه الکترونیکی شرکت به نشانی www.swesc.ir برای فعالان و علاقه‌مندان قابل دسترسی است و در سال‌های آینده نیز تجارب کسب شده توسط همه فعالان در حوزه آب‌وخاک و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، کارشناسان و … ارائه و در راستای بهره‌وری و سرعت عمل در امور اجرایی مورد استفاده آنها قرار گیرد.

ماهنامه دام و کشت و صنعت – شماره ۲۵۷-  مهر سال ۱۴۰۰

مقاله قبلیقاچاق زعفران راحت‌تر از صادرات
مقاله بعدیزعفران و مولفه‌های توسعه پایدار روستایی

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید