۳۰ درصد، فاصله قیمتی کالاها از تولید تا مصرف‌

0
قائم مقام وزیر صمت در پاسخ به این پرسش که درج قیمت تولید کننده بر روی کالاها از چه زمانی اجرایی می‌شود، گفت: این کار از حدود یک ماه پیش آغاز شد و هر هفته به فهرست کالاها اضافه می‌شود.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از بازار، محمدصادق مفتح قائم مقام وزیر صمت افزود: کالا پس از تولید، فرآیند توزیع را طی می کند و پس از آن بحث خرده فروشی است که هزینه های مستقل از هم دارند و در فاصله بین قیمت کارخانه تا مصرف کننده نهایی، این ۲ هزینه به آن تعلق می گیرد.
او ادامه داد: با توجه به اینکه مسافت واحدهای تولیدکننده تا مراکز توزیع و مصرف، متفاوت است، اعلام یک قیمت واحد برای مصرف کننده، دقیق نیست و این روش می توانست برخی گران فروشی ها و تخلفات در لایه های توزیع و یا خرده فروشی را ایجاد کند.
مفتح افزود: قیمت تولید کننده، مبنای قیمت را از درب کارخانه قرار می دهد و با توجه به بُعد مسافت و نوع کالا بین ۲۰ تا ۳۰ درصد به قیمت تولید کننده افزوده می شود.
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: فاصله قیمتی بین تولیدکننده ها و خرده فروشی ها در مورد کالاهای مصرفی، تا ۲۰ درصد و کالاهای سرمایه ای تا ۳۰ درصد خواهد بود.
مقاله قبلیباز هم میوه‌های رسوب کرده، باز هم نگرانی باغداران
مقاله بعدیجنجال جوهای دولتی در چابهار

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید