پای درد دل یک دامدار سوادکوهی+فیلم

0
یکی از دامداران سوادکوه شمالی که با گذشت سه سال و نیم هنوز موفق به دریافت مجوز برای فعالیت خود نشده خواستار توجه و رسیدگی مسئولان شد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، گلایه دامداران این روزها پایانی ندارد، گلایه از گرانی نهاده‌ها و کمبود نقدینگی تا نبود حمایت از سوی مسئولان و
رنج و زحمتی که عایدی برای دامداران ندارد.
مرتضی نوذری، دامدار شهرستان سواد کوه شمالی استان مازندران است که از روند طولانی دریافت مجوز برای دامداری خود گلایه دارد، وی می گوید: حدود سه سال و نیم قبل برای گرفتن مجوز یک واحد دامداری صنعتی اقدام کردم، اما اکنون با گذشت نزدیک به 4 سال هنوز به نتیجه‌ای نرسیدم.

حمایت‌ها در حد حرف باقی ماند

نوذری با بیان اینکه گرفتن مجوز در دیگر کشورها در مدت زمانی کوتاهی انجام می‌شود، گفت: در ابتدای شروع فعالیت مسئولان جهاد کشاورزی و رئیس بانک کشاورزی منطقه به من قول حمایت و کمک دادند و گفتند در صورت پیشبرد 20 درصد کار از تو حمایت می‌کنیم، اما اکنون 50 درصد کار انجام شده، ولی هیچ حمایتی از مسئولان دریافت نکرده‌ام و حمایت‌ها در حد حرف باقی مانده است.
این دامدار کارآفرین گفت: در زمان پایان کار بانک می‌گوید برای گرفتن نامه به اداره آبیاری مراجعه کنم، این درحالی است که مسئول آن اداره به سفر زیارتی رفته و من برای گرفتن امضای یک نامه اداری باید دو ماه معطل شوم که صرف این مدت زمان برای من تولیدکننده بسیار مشکل و زیان‌آور است.

مسئولان بانک کشاورزی و اداره آبیاری به داد من برسند

وی افزود: در این شرایط چاره‌ای برای من باقی نمی‌ماند جز اینکه تمام دام‌های خود را به کشتارگاه بفرستم.
این دامدار سوادکوهی گفت: رهبر انقلاب چند سالی که نام سال بر مبنای تولید انتخاب می‌کند، ولی مسئولان در عمل هیچ حمایتی از تولید‌کننده نمی‌کنند و من دامدار هیچ حمایتی را از مسئولان و متولیان امر دریافت نکردم و حتی برای گرفتن یک نامه نیز باید دو ماه وقت بگذارم.
نوذری گفت: سوال من از مسئولان جهاد کشاورزی، اداره آبیاری، نمایندگان مجلس، استانداری و… این است که آیا حق من تولیدکننده در این شرایط اقتصادی کشور این بی‌مهرها است؟ این طرح در منطقه سوادکوه شمالی طرح بزرگی است و به رونق منطقه کمک می‌کند، ولی هیچ توجهی به این طرح و امثال آن نمی‌شود.
وی افزود: مجلس قانون رفع موانع تولید را ثبت می‌کند، اما من تولیدکننده که حاضر به فعالیت در این شرایط بد اقتصادی و گرانی هزینه‌های تولید شده‌ام، برای گرفتن یک نامه باید دو ماه معطل شوم که جای سوال دارد.
مقاله قبلیساده‌سازی فساد از سوی رستم قاسمی
مقاله بعدیعطاءالله هاشمی: گندمکاران از قیمت گندم رضایت دارند

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید