حیوانات مناسب برای پرورش در مزرعه کوچک

0
اگر کنجکاو هستید که از کجا کار پرورش حیوانات در مزرعه کوچک یا خانه خود را شروع کنید ، در اینجا چند پیشنهاد آورده ایم ، همراه با اطلاعات برای کمک به شما در تصمیم گیری و انتخاب حیوانات مناسب.
اگر قصد دارید برای درآمد زراعی خود اقدام کنید ، قبل از خرید حیوانات به شرایط مورد نیاز خود پی ببرید.

مرغ

مرغ یک روش عالی برای شروع پرورش حیوانات در یک مزرعه کوچک است. آنها مقاوم هستند ، مراقبت از آنها آسان است و از نظر راه اندازی هزینه زیادی ندارند . یک گله کوچک می تواند به راحتی تخم مرغ کافی تولید کند تا تمام نیازهای تخم مرغ یک خانواده را برآورده کند و یک گله چند ده نفره برای تولید و تجارت کوچک تخم مرغ خوب است.

 

مرغ ها ضایعات غذایی می خورند و کود خوبی برای باغ فراهم می کنند. از طرف دیگر ، آنها یک شام مرغ رایگان برای هر حیوان درنده خارج از خانه هستند ، بنابراین برای جلوگیری از ضرر و زیان باید آنها را ایمن نگه دارید.

 

زنبورهای عسل

زنبورهای عسل یکی دیگر از گزینه های عالی است ، به خصوص اگر نگهداری از زنبورها مورد توجه شما قرار بگیرد. می توانید محصولات عسل فراوان  داشته باشید و موم برای شمع سازی و سایر محصولات را برداشت کنید.
زنبورها به گرده افشانی محصولات شما (و همسایگانتان) کمک می کنند . برای شروع آنها هزینه زیادی لازم است ، و گرچه زیاد به مراقبت عملی زیادی احتیاج ندارند ، اما به مراقبت و توجه به موقع نیاز دارند ، و این روند مدتی طول می کشد تا عادی شود.

 

بزها

بزها حیوانات مقاوم و مفیدی هستند که می توانند درختان کوچک و درختچه ها را درو کنند و زمین را برای شما پاک کنند. آنها با مراتع ضعیف سازگار هستند و به طور متوسط روزانه سه چهارم شیر تولید می کنند . اگر خانواده شما شیر زیاد نمی نوشند ، می توانید پنیر درست کنید و بفروشید یا شیر را به حیوانات دیگر مزرعه بدهید. بزها به شمشیربازی قوی احتیاج دارند.

 

گوسفند

گوسفندها بسته به نیاز شما و نژاد گوسفندها ، گوشت ، شیر یا پشم را تحویل می دهند. شیر گوسفند برای تهیه پنیر از شیر بز برتر است.  نژادهای  مختلفی از گوسفند برای مزارع کوچک وجود دارد . نژاد مناسب گوسفند به برنامه ریزی شما بستگی دارد.

 

بوقلمون

مانند مرغ ها ، بوقلمون ها بسیار آسان نگهداری می شوند. فقط کمی سرو صدا دارند ، پس از مدتی ، عادت می کنید. بازار بوقلمون های شکرگذاری یک بازار بزرگ است و آنها را به یک محصول ارزش افزوده عالی برای یک کشاورز کوچک تبدیل می کند.

 

خرگوش

خرگوش ها به یک انبار کوچک با کف خاکی ، قلم و فیدر احتیاج دارند ، برای تولید گوشت و خز (با برخی نژادها مانند آنگورا) نتیجه خوبی می دهند. کنترل خرگوش ها نسبتاً آسان است اما به مراقبت منظم احتیاج دارند و نیازهای خاص آنها باید برآورده شود. بازار ایالات متحده برای گوشت خرگوش در مقایسه با بازار اروپا ناچیز است . برای به دست آوردن گوشت یا خز ، باید حیوانات را بکشید ، که ممکن است برای شما ناراحت کننده باشد.

 

منبع:treehugger

مترجم: مهدی گلباف بنادکی

مقاله قبلیکشاورزی چه ارتباطی با تغییرات اقلیمی دارد؟
مقاله بعدیانواع نژاد خرگوش آنگورا (آنقوره)

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید