معضلات اصلی جهادگران جبهه و جنگ را مرتفع کنید

0

افتخارآفرینی دلاوران جهادگر از زبان مهندس تاراسی، ریاست سازمان جهادکشاورزی استان زنجان

صبح امروز و در سی‌و‌سومین گردهمایی فرماندهان مهندسی رزمی جنگ جهاد، مهندس جواد تاراسی، ریاست سازمان جهادکشاورزی استان زنجان به‌وسیله وبینار سراسری در حضور جمع کثیری از فرماندهان رزمی جنگ جهاد، آیت‌اله ربانی، نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهادکشاورزی، دکتر ساداتی‌نژاد، وزیر جهادکشاورزی، عده‌ای از معاونان و مشاوران وزارت جهادکشاورزی و اصحاب رسانه که در سالن خوشه گرد هم آمده بودند به گوشه‌هایی از افتخارآفرینی‌های جهادگران استان زنجان در مدت 8 سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: با تقدیم 34 شهید گرانقدر، 120 جانباز عزیز و 5 آزاده سرافراز، دِین جهادگران ادا شده است.
وی در ادامه با مروری بر تاثیرگذاری این قشر بی‌ادعا در افتخارآفرینی جبهه‌ها افزود: تاکنون 4 فیلم مستند از فداکاری جهادگران مهندسی رزمی تهیه و مجموع خاطرات و تاریخ شفاهی جهادگران سرافراز نیز تدوین شده است.
تاراسی با یادآوری اینکه جهادگران و فداکاران این مرز و بوم مشکلاتی دارند که پس از سه دهه هنوز لاینحل مانده، چهار مشکل عمده زیر را در حضور وزیر جهادکشاورزی مطرح و درخواست مساعدت نمود:
مشکل مرتبط با گواهی حضور در جبهه‌ها برای مجروحان این است که طول دوره درمان برای این عزیزان به‌عنوان سابقه خدمت لحاظ نمی‌شود.
مرخصی دوران جنگ نیز متاسفانه جزو سابقه خدمت لحاظ نمی‌گردد .
در اثر کمبود یا نقص قانون و در مفاد احکام لشکری، مابه‌التفاوت اداری و لشکری را صندوق بازنشستگی به آنان پرداخت نمی‌نماید .
صندوق بازنشستگی کشوری تنها 50درصد زمان حضور در جبهه جهادگران را محاسبه می‌کند.
مهندس تاراسی در پایان سخنرانی 5 دقیقه‌ای وبیناری خود، اظهار امیدواری کرد که این مشکلات برای تمامی جهادگران سراسر کشور رفع شود.
امید می‌رود وزیر جهاد کشاورزی با نگاه جهادی خود، مسیر را برای رفع مشکلات رزمندگان جهادی هموار کند.
مقاله قبلیبازار نهاده‌های دام و طیور
مقاله بعدیجهادگران سمنان در دفاع مقدس خوب درخشیدند

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید