زنان متخصص و مدیر در وزارتخانه‌های کشاورزی جهان

0
 در این مقاله مروری بر جایگاه زنان مدیر و متخصص در وزارت کشاورزی چند کشور مختلف ارائه می‌شود.

ولیا کلوکنر

وزیرکشاورزی آلمان
یولیا کلوکنر Julia Klöckner، متولد 16 دسامبر۱۹۷۲، در شهر آبگرم آلمان Bad Kreuznach متولد شد. او کوچک‌ترین فرزند خانواده «وینتنر» و در «گلدنتال» بزرگ شد. پس از گذراندن دوره آموزشی Abitur در سال 1992 در مدرسه راهنمایی در رشته علوم‌سیاسی، الهیات و آموزش کاتولیک تحصیل و فوق‌لیسانس خود را در دانشگاه یوهانس گوتنبرگ در ماینتس دریافت کرد.
پس از آزمون‌های مقدماتی، کلوکنر با مجوز ویژه از سال 1994 تا 1998 در سمت معلم آموزش دینی در یک مدرسه ابتدایی در «ویسبادن» مشغول به کار شد و سپس آموزش عملی خود را به‌عنوان روزنامه‌نگار آغاز کرد.
او سیاستمداری آلمانی از اتحادیه دموکراتیک مسیحی(CDU) است که از سال 2018 به‌عنوان وزیر فدرال غذا، کشاورزی و حمایت از مصرف‌کنندگان در دولت آنگلامرکل خدمت می‌کند. وی از سال 2012، نیز بخشی از مجموعه رهبری CDU بوده است.
کلوکنر یکی از اعضای افتخاری کمپین زبان آلمانی، سفیر بنیاد Lützelsoon است که از کودکان مبتلا به سرطان و سایر مسائل به همراه خانواده آنها حمایت می‌کند و بنیانگذار و داور جایزه روزنامه‌نگاری مصرف‌کننده، تحت حمایت رئیس‌جمهوری سابق آلمان، رومن هرتزوگ است. اکنون کلوکنر عضو هیات‌مدیره انجمن پارلمانی آلمان است.

ماریا ووشکوویچ

وزیر کشاورزی کرواسی -وزیری برای دو دوره
ماریا ووشکوویچ، متولد 3 ژوئیه 1974، سیاستمدار کروات از 22 ژوئیه 2019 به‌عنوان وزیر کشاورزی در دولت کرواسی مشغول به خدمت است. وی در کابینه اول نخست‌وزیر «آندری پلنکوویچ»، سمت وزیر کشاورزی را برعهده گرفت و در کابینه دوم نیز در این سمت باقی ماند.

سامانتا مارشال

وزیر کشاورزی آنتیگوا و باربودا
سامانتا نیکول مارشال، سیاستمدار، نماینده پارلمان و وزیر کابینه آنتیگوا و نماینده فعلی پارلمان در جنوب سنت‌مری برای حزب کارگران آنتیگوا و باربودا است.
سامانتا نیکول مارشال، وکیل دادگستری و از سال 1998 تا 2014 به‌طور فعال کار کرده است. مارشال برای اولین‌بار در سال 2007 وارد عرصه سیاسی شد و در ژوئن 2014 برای خدمت به مردم سنت‌ماری جنوبی به‌عنوان یک مقام سیاسی انتخاب و همچنین به‌عنوان عضو کابینه آنتیگوا و باربودا منصوب گشت.
خانم مارشال اولین زن از دو زن منتخب اکثریت در مجلس نمایندگان و کابینه آنتیگوا و باربودا است. وی از سال 2015 الی 2018 به‌عنوان وزیر کشاورزی، اراضی، شیلات و امور باربودا خدمت کرد.
مارشال علاقه زیادی به پیشرفت و حفاظت از مردم آنتیگوا و باربودا دارد و دائما در پی تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های بهتر با اهداف اجتماعی و اقتصادی به‌نفع همه، به‌ویژه افراد آسیب‌پذیر است.

ترزا کریستینا

وزیر کشاورزی برزیل
ترزا کریستینا، متولد 6 ژوئیه 1954 یک کارآفرین، مهندس زراعت و سیاستمدار برزیلی و عضو دموکرات‌ها(DEM) است. او مدرک لیسانس خود را در رشته زراعت از دانشگاه فدرال ویچوسا دریافت کرد. همچنین، دبیر توسعه کشاورزی، تولید، صنعت، تجارت و گردشگری ماتو گروسو دو سول در زمان فرمانداری آندره پوچینلی(PMDB) بود.
در انتخابات ایالت ماتو گروسو دو سول در سال 2014، وی با 75149 رای به‌ سمت معاون فدرال انتخاب شد. در ژانویه 2017، ترزا به‌عنوان رهبر حزب سوسیالیست برزیل (PSB) در اتاق نمایندگان انتخاب و معاون تادو آلنکار (PE) را با 22 رأی موافق در مقابل 14 رأی شکست داد.بنابراین، او رهبر یک گروه 36 تایی از نمایندگان شد.
از سال 2015 معاون فدرال بود و نماینده ایالت ماتو گروسو دو سول و از اعضای جبهه روستایی کنگره شد. در اکتبر 2017، PSB را پس از پیوستن حزب به مخالفت رئیس‌جمهور میشل تمر ترک کرد. معاونان دیگر نیز مانند فابیو گارسیا(MT) ،(Adilton Sachetti)(MT) و (Danilo Forte(CE و همچنین وزیر معادن و انرژی فرناندو کوئلیو فیلو از او پیروی کردند.
در نوامبر 2018، ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور منتخب این موضوع را اعلام کرد که او وزیر کشاورزی، دامداری و تامین و اولین زنی است که وقتی دولت جدید در اول ژانویه 2019 شروع به کار کرد به این سمت انتخاب شد. وی از سوی گروهی متشکل از 20 نفر از اعضای جبهه پارلمانی کشاورزی(FPA) منصوب گردید.

جیویل اچ. بروناگ

معاون وزیر کشاورزی ایالات متحده
جیویل اچ. بروناگ، اهل پترزبورگ- ویرجینیا و لیسانس آموزش را از دانشگاه جیمز مدیسون دریافت کرد. مدرک فوق‌لیسانس خود را در زمینه تحصیلات، دکترای تخصصی و حرفه‌ای از دانشگاه فنی ویرجینیا گرفت. در سال 2001، بروناگ به دانشکده دانشگاه ایالتی ویرجینیا(VSU) پیوست.
بروناگ به مدت 5 سال به‌عنوان رئیس دانشکده کشاورزی VSU خدمت کرد تا اینکه مدیراجرایی مرکز تحقیقات کشاورزی، مشارکت و ارتباطات VSU-CAREO شد. در سال 2018، وی توسط رالف نورثام، فرماندار ویرجینیا به‌عنوان شانزدهمین کمیسر بخش کشاورزی و خدمات مصرف‌کننده ویرجینیا منصوب شد.
جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب وقت، در ژانویه 2021 او را به‌عنوان معاون وزیر کشاورزی ایالات‌متحده معرفی کرد. وی در 13 مه 2021 با رای‌گیری شفاهی در سنا تأیید شد و در 17 مه 2021 سوگند یاد کرد. بروناگ اولین آفریقایی-آمریکایی است که معاون وزیر کشاورزی شده است.

ناتاشا کیم

معاون وزیر کشاورزی در امور کشاورزی و زراعت کانادا
ناتاشا کیم، دستیار معاون وزیرکشاورزی و همچنین معاون در بخش سیاست استراتژیک و برنامه‌ای امور مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا(IRCC) نیز است. پیش از این، مدیرکل شعبه مهاجرت در IRCC، که شاخه مسئول سیاست‌های مربوط به برنامه‌های مهاجرت موقت و برنامه‌های مهاجرتی دائمی اقتصادی و اجتماعی را دارا است، بود.
ناتاشا همچنین به‌عنوان مدیر عملیات، نهادهای دموکراتیک، در دفتر شورای خصوصی (PCO)، پست‌های مختلفی در PCO، امنیت عمومی کانادا و دادگستری کانادا داشت و به‌عنوان منشی حقوق در دادگاه عالی کانادا نیز مشغول به کار بود. ناتاشا دارای لیسانس حقوق از دانشگاه دالاهو و گرایش مطالعات زنان در دانشگاه آلبرتا و مدرک فوق‌لیسانس حقوق از دانشگاه هاروارد است.

امیلیا اوندوراگا

وزیر کشاورزی شیلی
ماریا امیلیا اوندوراگا، فوق‌لیسانس اقتصاد کشاورزی از دانشگاه کاتولیک پاپی شیلی PUC، فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی(PUC) و فوق‌لیسانس در سیاست‌های توسعه بین‌المللی از دانشگاه دوک است.
بین سال‌های 2011 تا 2014، او در موسسه توسعه کشاورزی(INdap) مسئول برنامه‌های منطقه‌ای بود که در سراسر شیلی به بیش از صدهزار کشاورز با پشتیبانی فنی و سرمایه‌گذاری خدمت کرد. در این موسسه، او تدوین سیاست توسعه ملی روستایی را برعهده داشت. ازجمله کارهای وی، نماینده وزارت کشاورزی شیلی (میناگری) در مذاکره با بومیان بود، که کنوانسیون شماره 169 ILO را نیزعملیاتی کرد.
او همچنین به‌عنوان نماینده شیلی در مأموریت‌های همکاری بین‌المللی در پرو و کاستاریکا شرکت کرد و نماینده شیلی در سیاست‌های سرزمینی روستایی در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) بود. وزیر جدید قبل از انتصاب خود در سمت مدیر ملی Odepa، به‌عنوان یک دانشگاهی و محقق مرتبط با دانشکده کشاورزی و مهندسی جنگل PUC، در پروژه‌های مختلف مانند قطب استراتژیک سرزمینی با بودجه FIA و سایر پروژه‌ها مشارکت داشت.
وزیر اندوراگا نگاه خود را به عرصه بین‌المللی بر توسعه استراتژیک صنعت کشاورزی شیلی متمرکز و از فعالان مختلف صنعت درخواست کرد که تمام اطلاعات را از راه وزارت کشاورزی و نهادهای دولتی به‌منظور تلاش برای تنوع بخشیدن به فرصت‌های تجاری برای محصولات شیلی ارسال کنند.
وی در آن زمان اظهار داشت: “کشاورزی شیلی برای جهان باز است و حمایت از وزارتخانه در استراتژی بین‌المللی که شامل باز شدن بازارهای لازم برای متنوع‌سازی فرصت‌ها برای کشاورزان در کشور ما است، امری ضروری است”. بنابراین می‌توان انتظار داشت که دستور وی با هدف تقویت صنعتی شدن این بخش و پیشرفت در جستجوی بازارهای بین‌المللی جدید برای محصولات کشاورزی شیلی باشد.

ماهنامه دام و کشت و صنعت- شماره ۲۵۶

مترجم:معصومه صالحی وزیری

مقاله قبلینکاتی در مورد تفاوت قهوه فوری و قهوه معمولی
مقاله بعدی15درصداز آب مورد نیاز کشاورزی با،بارورسازی ابرها

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید