احتمال خیزش گردوخاک در ۱۳ استان

0
خسارت ۴۰۰ میلیارد تومانی ریزگردها به اصفهان
از مجموع ۴۹۰ هکتار اراضی جنگلی و مرتعی دچار حریق شده، ۳۴۶ هکتار جنگل و ۱۴۴ هکتار مرتع بوده است. سازمان هواشناسی درباره خیزش گردوخاک در ۱۳ استان و رگبار و رعدوبرق در ۱۵ استان هشدار داد.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور «هشدار نارنجی» از وزش باد شدید و در مناطق مستعد همراه با خیزش گردوخاک از پنجشنبه تا شنبه ( ۲۹ تا ۳۱ تیر) خبر داد که این شرایط جوی روز شنبه در خراسان‌جنوبی، نیمه جنوبی خراسان‌رضوی و شمال سیستان‌وبلوچستان پیش‌بینی می‌شود و می‌تواند خیزش گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال داشته باشد.
سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد آورده است: وقوع رگبار باران و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت گاهی همراه با چهارشنبه (۲۸ تیرماه) در خراسان‌شمالی، ارتفاعات استانهای مازندران، قزوین، البرز، تهران و سمنان، نیمه شمالی آذربایجان‌غربی، شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان و پنجشنبه (۲۹ تیرماه) در آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، اردبیل، ارتفاعات استان‌های مازندران، قزوین، البرز و تهران دور از انتظار نیست. این وضعیت جوی جمعه (۳۰ تیرماه) برای شمال آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و نیمه جنوبی اردبیل و شنبه (۳۱ تیرماه) برای شمال آذربایجان‌غربی، نیمه شمالی آذربایجان‌شرقی و دامنه و ارتفاعات سیستان‌وبلوچستان پیش‌بینی می‌شود.
در ادامه این هشدار آمده است: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و در نواحی مستعد همراه با گردوخاک تا پنجشنبه (۲۹ تیرماه) برای خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، سیستان‌وبلوچستان، یزد، کرمان، اصفهان، سمنان، تهران، قزوین، البرز، قم و مرکزی، جمعه (۳۰ تیرماه ) برای خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، سیستان‌وبلوچستان، اصفهان، کرمان، یزد، سمنان، تهران، قزوین، البرز، قم و مرکزی و شنبه (۳۱ تیرماه) برای خراسان‌رضوی، کرمان، یزد، سمنان، شمال و شرق اصفهان، قم، تهران، البرز، قزوین و مرکزی پیش‌بینی می‌شود.
مطلب قبلیکدام نژاد سگ بهتر است؟
مطلب بعدیبازار مرغ با افزایش جوجه‌ریزی به تعادل می‌رسد؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید