ادامه صادرات پیاز با وجود خالی شدن انبارها

0
ادامه صادرات پیاز با وجود خالی شدن انبارها

صادرات پیاز به پاکستان همچنان در حال انجام است

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: علی رغم نوسانات قیمت و خالی شدن انبارها، صادرات پیاز به پاکستان همچنان در حال انجام است.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اکبر یاوری گفت: علی رغم هشدارهای مکرر مبنی بر خالی شدن انبارها، صادرات پیاز به پاکستان همچنان در حال انجام است.
قیمت کنونی هر کیلو پیاز زرد و شیری در میدان مرکزی ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان و پیاز قرمز ۲۲ هزار تومان است
به گفته او، در سنوات گذشته که واردات آزاد بود، در صورت کسری تامین در داخل اقدام به واردات پیاز از پاکستان می‌کردیم، اما به دلیل وقوع سیل در پاکستان، امکان تامین حتی برای نیاز خودشان هم نیست.
یاوری ادامه داد: هم اکنون پاکستانی ها در حال خالی کردن تمامی انبارهای کشور هستند، کمااینکه انبارهای بناب، بجنورد، شاهرود و کرمانشاه خالی شدند. تنها در انبارهای زنجان، اصفهان پیاز کهنه و جیرفت و هرمزگان پیاز نو موجود است.
عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان قیمت کنونی هر کیلو پیاز زرد و شیری در میدان مرکزی را ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان و پیاز قرمز ۲۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در خرده فروشی ها هرکیلو پیاز ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان عرضه می شود که این امر‌منطقی نیست چرا که ۴ قلم کالا همچون پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی و خیار قوت اصلی مردم است.
مطلب قبلیبحران صنعت مرغداری قیمت قارچ را گران کرد
مطلب بعدیاعلام قیمت جدید تخم مرغ در میادین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید