اشتغال زایی برای ۲۰۷۰ نفر در هفته دولت

0
کمک علم نانو به بهره‌وری در کشاورزی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: ۴۳ طرح با اعتبارات ۲۸۷ هزار میلیارد تومان و اشتغال زایی ۲۰۷۰ نفر مستقیم و غیر مستقیم در هفته دولت افتتاح می شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۳۰ مرداد نشست خبری رئیس سازمان جهاد کشاورزی به مناسبت هفته دولت در محل این سازمان برگزار شد. جبرئیل برادری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: قرار است ۴۳ طرح در هفته دولت در بخش‌های آب و خاک، تولیدات گیاهی و باغی، شیلات و… به بهره برداری می‌رسد.
وی افزود: اعتبارات این طرح‌ها ۲۸۷ هزار میلیارد تومان (همت) با اشتغال زایی ۲۰۷۰ نفر مستقیم و غیر مستقیم بوده است.

۳ هزار تن به آمار تولیدات کشاورزی در استان تهران افزوده شد

وی اظهار کرد: در این راستا ۲ میلیون مکعب صرفه جویی آب رخ داد اما ۳ هزار تن به آمار تولیدات کشاورزی در استان تهران افزوده شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به آمار پروژه‌های در دست افتتاح، گفت: عمده طرح‌ها در حوزه آب و خاک با ۵۸ درصد بوده است. همچنین ۲۵ درصد در بخش تولیدات گیاهی و باقی در حوزه شیلات، دانی و صنایع تبدیلی مرتبط است.
برادری درباره تأمین مالی این پروژه‌ها تصریح کرد: همراه با اعتبارات دولتی بخش زیادی آورده از سوی متقاضیان و تولیدکنندگان انجام شد.

بیش از ۵۰ درصد گردش مالی در بخش کشاورزی در تهران

این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد گردش مالی در بخش کشاورزی در این استان است، گفت: تلاش می‌شود با بسته‌های تشویقی از سوی دولت سرمایه گ «آری به سمت کشت و کار باشد. شناخت توانمندی‌های کشاورزی به عنوان موتور توسعه پایدار و رفع عوامل بازدارنده از اولویت‌های راهبر سازمان جهاد کشاورزی است.
برادری در ادامه سخنان خود یادآور شد: سیاست‌های کلان وزارت جهاد کشاورزی هدایت کشت از فضای باز به سوی فضای گلخانه‌ای است چراکه افزایش تولید در واحد سطح ۱۰ برابر فضای باز است ضمن اینکه اشتغال‌زایی نیز محقق می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی با بیان اینکه استان تهران در حوزه کشت گلخانه‌ای حرف برای گفتن دارد، اظهار کرد: در زمینه توسعه تولید و افزایش بهره‌وری به ازای یک متر مکعب ۲.۵ کیلو گرم محصول برداشت می‌شود در حالی که میانگین کشور ۱.۵ کیلو گرم است.
وی با اشاره به سطح زیر کشت گلخانه‌ای عنوان کرد: سطح زیر کشت گلخانه‌ای حدود ۵ هزار هکتار در استان بوده که سال گذشته ۲۷۰ هکتار توسعه پیدا کرد. برنامه امسال هم افزایش ۴۰۰ هکتار به این آمار است.
این مقام مسئول به کشت قراردادی اشاره کرد و گفت: الگوی کشت یکی از وظایف تکلیفی وزارت جهاد کشاورزی است. منابع بسیار محدود بوده و چاره‌ای جز اینکه به سوی اصلاح الگوی کشت و کشت قراردادی نداریم. اما مطلوبیت باید ایجاد شود که کشاورز به سوی کشت محصولات استراتژیک و کشت قراردادی حرکت کند.
برادری در پایان با اشاره به کشت غلات عنوان کرد: سال گذشته از مجموع ۴۷ هزار هکتار کشت گندم در سطح استان تهران ۴۲ هزار هکتار تحت پوشش کشت قراردادی انجام شد. همچنین امسال تحویل گندم از سوی گندم کاران به دولت نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافته و از ۹۴ هزار تن به ۱۳۳ هزار تن رسید.
مطلب قبلیقیمت انواع مرغ در ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
مطلب بعدیفعالیت 178 دامداری غیرمجاز در مشهد

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید