التهاب بازار برنج فروکش می‌کند؟

0
برنج به عنوان یکی از محصولات استراتژیک کشور در روزهای گذشته با افزایش قیمت مواجه شد؛ به طوری که قیمت آن در برخی ارقام به بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسید. البته مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج آمل اخیرا اعلام کرده که در روزهای آینده بازار برنج تثبیت و قیمت این محصول کاهش می‌یابد.
به گزارش مزرعه سبز، بر اساس مشاهدات میدانی از مغازه‌های سطح شهر تهران قیمت هر کیلو صدری دم سیاه گیلان ۱۰۵ هزار تومان، علی کاظمی ۸۵ هزار تومان، طارم محلی فریدونکنار ۸۸ هزار تومان، کشت دوم طارم محلی ۹۰ هزار تومان، هاشمی اعلای گیلان ۷۵ تا ۸۵ هزار تومان، هاشمی دودی درجه یک ۹۵ هزار تومان، هاشمی دودی ۴۵ هزار تومان، شیرودی دودی ۶۵ هزار تومان است.
قیمت برنج خارجی نیز در مغازه‌ها ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است.
گفتنی است قیمت‌های ذکر شده حدودی بوده و ممکن است در برخی مناطق بیشتر یا کمتر باشد.

در میادین میوه و تره‌بار نیز قیمت هر کیلو برنج ایرانی دم سیاه، طارم و هاشمی ۶۵ هزار تومان، برنج تنظیم بازار فجر ۵۲ هزار و۵۰۰ تومان، برنج تنظیم بازار ندا ۴۲ هزار تومان، برنح تنظیم بازار پاکستانی ۲۰ هزار و۵۰۰ تومان و برنج تنظیم بازار هندی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

قیمت برنج کاهش می‌یابد

بر اساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی سید اسماعیل یزدان‌پناه_مدیرعامل مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج آمل – اعلام کرد که در روزهای آینده بازار برنج تثبیت و قیمت این محصول کاهش می‌یابد.
وی همچنین از مردم خواست نگران موجودی و قیمت برنج در کشور نباشند، زیرا این محصول به اندازه کافی در مرکز بین‌المللی تجارت و پایانه صادرات برنج موجود است.
او در همین حال به مردم توصیه کرد که برنج‌های کهنه که ماندگاری کمتری دارند، خریداری نکنند و در سال زراعی جدید که نزدیک است برنج کیفی را با قیمت مناسب‌تری تهیه کنند.
یزدان‌پناه با بیان اینکه ما با میادین شهرداری تهران در ارتباط هستیم و برنج‌های تنظیم بازار را در اختیار آنان قرار می‌دهیم اعلام کرد که التهاب بازار برنج ادامه نخواهد داشت و با اقدامات مناسب بازار به زودی به آرامش می‌رسد./ ایسنا
مقاله قبلیتولید مازاد نیاز مرغ؛ از هم‌اکنون به فکر باشید
مقاله بعدیصادرات فلفل دلمه‌ای ایران با برگه آنالیز

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید