اهواز آلوده‌ترین کلانشهر کشور

0

تداوم تنفس هوای پاک در تبریز

بر اساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست در بین هشت کلانشهر کشور امروز(۱۳ شهریورماه) شهر اهواز همچنان آلودگی هوا را در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس تجربه کرده است. اهالی شهر تبریز هوای پاک را تنفس می‌کنند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست درباره کیفیت هوای هشت کلانشهر کشور، امروز(۱۳ شهریور) آلاینده شاخص هوای اهواز ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۴۹ و به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر کشور در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.
مردم در شش کلانشهر اراک، اصفهان، تهران، کرج، مشهد و شیراز هوای قابل قبول را با رسیدن به عدد ۹۰، ۸۸، ۷۸، ۷۴، ۷۲ و ۶۷ تجربه کرده‌اند. آلاینده شاخص هوا در کرج دی‌اکسید نیتروژن، در اراک ازن و در چهار کلانشهر دیگر ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون است.
اهالی تبریز هوای پاک را با آلاینده شاخص ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و رسیدن به عدد ۴۷ تنفس کرده‌اند.
شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول(سالم) یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
مقاله قبلیحضور پر قدرت هلدینگ «رحمت تجارت» در نمایشگاه دام و طیور تهران
مقاله بعدیگوشت ارزان و ماجراهای آن

پاسخ شما

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید