اگروفود نمایشگاهی پرشور، اما نیازمند امنیت

0
اگروفود نمایشگاهی پرشور، اما نیازمند امنیت
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی اگروفود تهران درحالی با حضور گسترده شرکت‌های داخلی و کشورهای دیگر برگزار شد که مدیر اجرایی نمایشگاه نهایت تلاش خود را جهت بهره‌برداری مردم، کارشناسان، مدیران و سرمایه‌گذاران از نوآوری‌ها و دانش فنی عرضه شده در نمایشگاه انجام دادند؛ اما طی صحبت‌هایی که با برخی از صاحبان غرفه‌ها و شرکت‌های حاضر در نمایشگاه داشتیم، آنها گلایه‌هایی نسبت به امنیت غرفه‌ها داشتند.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی، برخی شرکت‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ما عنوان کردند افرادی خارج از زمان بازدید نمایشگاه وارد غرفه‌ها شده و با تخریب و شکستن برخی درب‌ها، پاره کردن چادرها و… بعضی محصولات را که برای نمایش و عرضه به نمایشگاه آورده بودیم، به سرقت بردند.
این در حالی است که با توجه به شرایط و چگونگی برگزاری نمایشگاه در سال‌های گذشته، حداقل در خارج از زمان بازدید از نمایشگاه امنیت غرفه‌ها تامین می‌شد و غرفه‌داران می‌توانستند با خیال راحت وسایل و لوازم خود را در نمایشگاه قرار دهند.
مدیر عسل مدا غرفه 25 سالن 7 و 8 نیز که شب قبل از افتتاح نمایشگاه غرفه‌آرایی کامل انجام داده بود، در صبح روز افتتاح مشاهده کرد که چادر و پوشش بیرونی غرفه پاره شده و 5 کارتن عسل ناب مدا (60 کارتن یک کیلویی) و چندین محصول دیگر به سرقت رفته که با پلیس 110 تماس گرفته و صورتجلسه آن تنظیم شده است.
از طرفی چنین اتفاقاتی در نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌تواند نام و برند این نمایشگاه را مخدوش کند که زیبنده نخواهد بود.
لازم است مسئولان این موضوع را با جدیت پیگیری و در جهت رفع آن تلاش کنند؛ چراکه حل این مشکل چندان کار دشوار و پیچیده‌ای نیست.

حسین کاظمی ـ روزنامه نگار و کارشناس کشاورزی

مطلب قبلیمبارزه با ریزگردها و مهار بیابانی شدن ایران
مطلب بعدیافزایش کیفیت گندم‌های خرید تضمینی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید