عنوان
شناسه خبر: 41297

روسیه نخستین مشتری پسته ایران

طبق اعلام گمرک، صادرات پسته با سه درصد افزایش در نیمه اول امسال به ۱۳۷ میلیون دلار رسید. به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، میزان وزنی صادرات پسته در

روسیه نخستین مشتری پسته ایران
طبق اعلام گمرک، صادرات پسته با سه درصد افزایش در نیمه اول امسال به ۱۳۷ میلیون دلار رسید.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از بازار، میزان وزنی صادرات پسته در شش ماهه سال جاری ۲۰ هزار تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش را نشان می‌دهد.
بر اساس این گزارش، ۱۱ درصد از ارزش کل صادرات محصولات کشاورزی و ۰.۵۷ درصد ارزش کل صادرات غیر نفتی در شش ماهه سال جاری به صادرات پسته اختصاص داشت.
در این مدت بیشترین میزان صادرات پسته به مقصد کشورهای فدراسیون روسیه با ۲۸ میلیون دلار، آلمان با ۱۳.۱ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۱۳ میلیون دلار، هند با ۱۲.۸ میلیون دلار و قرقیزستان با ۱۲.۵ میلیون دلار بوده است.
در مجموع ۵۷.۷ درصد از ارزش کل صادرات پسته در شش ماهه سال جاری به این پنج کشور صادر شده است.
همچنین گمرکاتی که آمار بیشترین میزان صادرات پسته در شش ماهه سال جاری را به خود اختصاص دادند، گمرکات مشهد با ۳۳ میلیون دلار، منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با ۲۶ میلیون دلار، منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با ۲۱ میلیون دلار، غرب تهران با ۲۰ میلیون دلار، کرمان با ۱۱ میلیون دلار، شهید رجایی و جلفا هر کدام با ۹ میلیون دلار و گمرک تبریز نیز با چهار میلیون دلار میزبان صادرات این محصول کشاورزی بوده اند.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای