آخرین خبرها:
شناسه خبر: 44091

سامانه‌های جدید بانک کشاورزی در مسیر تحول دیجیتال بانک

معاونان بانک کشاورزی در حاشیه نهمین نمایشگاه تراکنش ایران با حضور در سالن حجاب، سامانه‌های جدید بانک کشاورزی را معرفی کردند.

سامانه‌های جدید بانک کشاورزی در مسیر تحول دیجیتال بانک

اخبار سبز کشاورزی؛ در این مراسم، اپلیکیشن باران، آسان، چک دیجیتال، سفته الکترونیکی و سامانه وثیقه الکترونیکی به عنوان سامانه‌های جدید بانک کشاورزی رونمایی شدند.

در این همایش، اپلیکیشن‌های پالیز، باران، چک الکترونیک، سفته اپلیکیشن و سامانه آسان در زمینه تسهیلات غیرحضوری با حضور کارشناسان معرفی شدند. همچنین، اعلام شد که وام‌های ازدواج و فرزندآوری از طریق سامانه آسان پرداخت می‌شوند.

حسین امین‌زاده، معاون فناوری بانک کشاورزی، درباره امنیت این اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای بانکی اعلام کرد: امنیت همواره یک اولویت برای بانک کشاورزی است و تمامی نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها با دقت و حساسیت بالا بررسی و آزمایش می‌شوند تا حفره‌های امنیتی رصد شده و اقدامات لازم برای جلوگیری از نفوذ و هک صورت بگیرد.

وی تأکید کرد: برنامه‌های کاربردی، مستقل از نرم‌افزار بانک هستند، اما با آن هماهنگی لازم را داشته و مدام از نظر امنیتی بررسی می‌شوند.

خدمات بانکی الکترونیکی

معاون فناوری بانک کشاورزی درباره خدمات بانکی الکترونیکی اظهار داشت: هویت مشتریان یک بار احراز می‌شود و بیش از 50 نوع خدمات مختلف بانکی به روش دیجیتالی و الکترونیکی در حال حاضر به مردم و مشتریان ارائه می‌شود.

وی در زمان معرفی ابربرنامه کاربردی باران، اعلام کرد: سه خدمت جدید الکترونیکی ارائه شده و به زودی نرم‌افزار اینترنت بانک کشاورزی از طریق این اپلیکیشن به مشتریان ارائه خواهد شد.

به گفته امین‌زاده؛ تاکنون، بیش از 40 هزار نصب برنامه کاربردی باران توسط مشتریان انجام شده است و ارائه این اپلیکیشن از طریق بازار نیز به زودی صورت می‌گیرد که باعث افزایش قابل توجه تعداد نصب اپلیکیشن خواهد شد.

در ادامه این مراسم رونمایی، صادق نوری معاون توسعه کسب و کارهای بانک کشاوزری، گفت: در راستای تحول دیجیتال، 27 پروژه در دستور کار دارد که با استفاده از منابع بانک و دولت، به کشاورزان ارائه می‌شود. این پروژه‌ها شامل استفاده از پلتفرم‌های مختلف مانند پالیز می‌شوند.

تسهیلات غیرحضوری در بانک کشاورزی روند رو به رشدی دارد

نوری تصریح کرد: تسهیلات غیرحضوری در بانک کشاورزی روند رو به رشدی دارد، که در سال جاری 30 هزار فقره تسهیلات از طریق نرم‌افزارها و وام ازدواج و فرزندآوری پرداخت شده است و 70 درصد تسهیلات به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

محبوبه دولتی، رئیس اداره شرکت‌های دولتی بانک کشاورزی نیز در مورد نقش بانک کشاورزی در طرح کشت قراردادی، اظهار کرد: بانک کشاورزی به عنوان رکن ضامن در این طرح فعالیت می‌کند. طبق این طرح، ابتدا کشاورزان نهاده‌های تولیدی مانند کود و سم را از دولت دریافت می‌کنند و پس از برداشت محصول، آن را به نرخ تضمینی به دولت عرضه می‌کنند و بانک کشاورزی نقش ضمانت‌گر بر عهده دارد که محصول به موقع تحویل شود و پول آن به کشاورز پرداخت شود.

در ادامه همایش رونمایی از سامانه‌های جدید بانک کشاورزی، سفته دیجیتال معرفی شد. این محصول شامل مراحلی مانند صدور، ثبت، ضمانت، انتقال و تسویه تدریجی می‌باشد. همچنین، در قالب سفته دیجیتال، احراز هویت طرفین انجام می‌شود و قابلیت لغو سفته‌های باز، ردیابی سفته‌ها و مشاهده مهر دیجیتال نیز وجود دارد.

علاوه بر این، در این همایش، چک دیجیتال نیز معرفی شد. در 6 ماه گذشته، بانک کشاورزی بیش از 27 هزار تسهیلات به صورت غیرحضوری با ارزش 3 هزار میلیارد تومان را پرداخت کرده است.

حاتمی، یکی از کارشناسان بانک کشاورزی، در رونمایی از سامانه آسان، بهبودات دیجیتال و پرداخت‌های غیرحضوری در حال پیشروی در بانک کشاورزی بوده و زیرساخت‌های 100سامانه‌ای در بانک کشاورزی پیاده‌سازی شده است.

همچنین نانکلی، دیگری از کارشناسان بانک کشاورزی، در مورد اپلیکیشن باران اظهار داشت: از زمان معرفی این اپلیکیشن 6 ماه گذشته، روزانه هزاران درخواست به اپلیکیشن ارسال شده است و تاکنون 700 حساب بانکی افتتاح و کارت به آدرس مشتریان ارسال شده است.

همچنین، دانشفر، کارشناس دیگر بانک کشاورزی، ۱۷۰۰ شعبه و ۱۵ هزار کارمند برای ارائه خدمات به ۳۰ میلیون مشتری را توسط بانک کشاورزی از دلایلی می داند که نیاز تحول دیجیتال برای سرعت در خدمات‌دهی به صورت غیرحضوری است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای