آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12279

دستگاه‌های تصفیه آب در کشاورزی و صنعت مرغداری

گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس به عنوان یک شرکت دانش محور ضمن بهره گیری از آخرین دستاوردهای دانش آموختگان صنعت آب و رعایت حقوق مشتریان

دستگاه‌های تصفیه آب در کشاورزی و صنعت مرغداری
گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس به عنوان یک شرکت دانش محور ضمن بهره گیری از آخرین دستاوردهای دانش آموختگان صنعت آب و رعایت حقوق مشتریان، سعی دارد مسئولیت پذیری در قبال مشتریان عزیز را به عنوان فرهنگ قالب سازمانی در این صنعت نهادینه سازد.با لطف الهی و تکیه بر اعتماد مشتریان محترم و گرانقدر و نیز تلاش تک تک اعضای خانواده بزرگ نوین تصفیه پارس اصول و ارزش های سازمانی را متعهدانه اجرا نموده وامید است در مسیر خدمت به مردم عزیز و توسعه روز افزون کشور در پیشگاه خداوند متعال و مردم سرفراز ایران سربلند باشیم.
مزرعه سبز : گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس با بهره گیری از ارتباطات علمی خود با کشورهای پیشرو در صنعت تصفیه آب و پشتیبانی متخصصین داخلی از سال 1387 بیشترین توان خود را معطوف به مشاوره، طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی سیستم های تصفیه و پکیج های گندزدایی آب برای کاربردهای مختلف ازجمله اولترا فیلتراسیون ( UF ) نانوفیلتراسیون ( NF ) اسمز معکوس ( RO ).

این شرکت در بسیاری از نقاط داخل و خارج از کشور اقدام به نصب و راه اندازی پکیج های فوق در ظرفیت های مختلف نموده است و در طی این مدت، توسعه سیستم های مدیریت کیفیت را در جهت توان خود انتخاب کرده، استقرار داده، نگهدار نموده، بهبود مسمر و اثربخشی آن را در مورد پایش و اندازه گیری قرار میدهد تا رضایت مندی مشتریان خود را به دست آورده و نهایت کیفیت محصولات خود را ارتقاء بخشد؛ بدین منظور موارد ذیل را خط مشی خود قرار داده است.
1-رضایت مشتری با ارتقاء کیفیت
2-آموزش موثر کارکنان و ارتقاءتوان علمی و تجربی آنان
3-اقدامات پیشگیرانه مناسب
4-تامین مواد اولیه مرغوب با شناسایی پتانسیل های برتر
5-معرفی محصول به بازار های جدید از جمله بازار های خارجی
6-تنوع و به روزآوری محصول؛متناسب با نیاز مشتریان
در همین راستا جناب آقای مهندس حمیدرضا کامیاب (مدیر عامل) در جهت ارتقاع دانش خود و همچنین در زمینه احترام به حقوق مشتریان موفق به دریافت گواهی‌نامه‌های زیر گردیده است:
-گواهی نامه آموزش ارتباط با مشتری از آکادمی بین المللی AGR سوئد.
-گواهی نامه انتظارات مشتری از آکادمی بین المللی IQC انگلستان.
-گواهی نامه مدیریت بازار از انجمن توسعه و بهبود صنایع ایران.
-دریافت تندیس مشتری مداری نوین و مدیت یازار از سازمان توسعه صنایع ایران.

اهمیت دستگاه تصفیه آب در صنعت مرغداری

1-میزان بالای املاح و ناخالصی های موجود در آب بیشترین اثر را بر روی میزان درصد تلفات جوجه ها داشته است. به طوری که علت ۲٫۵۶ درصد تلفات در جوجه های ۷ تا ۲۱ روزه ، TDS بالای آب آشامیدنی بوده است.
2- آب آشامیدنی تصفیه شده باعث افزایش رشد و بهبود ضریب تبدیل غذایی (FCR) در جوجه های گوشتی می شود.
3-وجود بیش از حد املاح معدنی در آب باعث بر هم خوردن تعادل کاتیونی - آنیونی در بدن طیور می شود که نتایج آن: اختلالات استخوانی، بروز ضایعات استخوان ران، کاهش درصد خاکستر استخوان ران، افزایش میزان شکنندگی استخوان ران است.
4-وجود املاح زیاد و خصوصا سدیم و پتاسیم باعث دفع بیشتر آب توسط جوجه ها و مرطوب شدن بستر پرورشی می گردد. در نتیجه زمینه رشد میکروارگانیزمهای بیماری زا در بستر فراهم می شود و باعث بیماری هایی مثل کوکسیدیوز می گردد. نتیجه آن کاهش رشد و افزایش تلفات است.
5- آب ناخالص با میزان املاح بالا باعث : عدم تمایل به حرکت ، تشنگی مفرط ، ضعف عضلانی، ضایعات کبدی ، کلیوی و روده ای و همچنین تاثیر منفی در جذب کلسیم و کاهش کلسیم خون می گردد.
6- میزان مرگ و میر در مرغداری هایی که از آب تصفیه شده استفاده می کنند ۱۰ تا ۲۰ درصد کمتر از مرغداری هایی است که از آب با TDS و املاح بالا استفاده می کنند.
همانطور که ملاحظه می کنید آنچه که از نتایج این تحقیقات بر می آید این است که کیفیت آب آشامیدنی تاثیر بسیار زیادی بر رشد جوجه ها و کاهش تلفات جوجه های گوشتی دارد. استفاده از سیستم های تصفیه آب در مرغداری ها نه تنها باعث کاهش تلفات و عملکرد بهتر جوجه ها می گردد بلکه باعث کاهش خسارت به تجهیزات آب رسانی نیز می گردد.
دستگاه های تصفیه آب گروه فنی مهندسی نوین تصفیه پارس با بهره گیری از تکنولوژی اسمزمعکوس قادر به کاهش ناخالصی های محلول در آب ،نیترات ، فلزات سنگین و بسیاری از سموم حل شده در آب هستند.

عوارض ناشی از نمک

جوجه قادر به مصرف آب و دانی است که؛ روی هم رفته تا 5/ 0 درصد نمک داشته باشد، ولی باتوجه به نیاز جوجه به نمک و برای جلوگیری از مصرف نمک اضافی ، با افزایش مقدار نمک در آب آشامیدنی ، از مقدار نمک دان نیز باید به همان نسبت کسر گردد تا مقدار مصرف نمک توسط جوجه متعادل گردد طوریکه با رسیدن مقدار نمک آب به یک گرم در لیتر، نمک دان باید بطور کامل حذف گردد. حال آنکه آبی با کیفیت (TDS:1000mg/lit) بدون اینکه تصفیه شود تقریبا اصلا وجود ندارد. نمک موجود در آب خیلی بیشتر از حد مناسب برای مرغ است با توجه به اینکه در دان نیز نمک وجود دارد و نمکی که در دان وجود دارد به تنهایی برای مرغ کافی است.

شماره تماس: 02138021

پیج اینستاگرام: https://www.instagram.com/novintasfie/

امیرهوشنگ عسگرسمنانی ـ کارشناس بازرگانی

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای