آخرین خبرها:
شناسه خبر: 12539

جاری شدن ۱۷ میلیارد مترمکعب روان‌آب در سطح کشور

معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها گفت: بارش‌های امسال تاکنون ۱۷ میلیارد مترمکعب روان آب در سطح کشور ایران جاری کرده است.

جاری شدن ۱۷ میلیارد مترمکعب روان‌آب در سطح کشور
معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها گفت: بارش‌های امسال تاکنون ۱۷ میلیارد مترمکعب روان‌آب در سطح کشور ایران جاری کرده است.
به گزارش مزرعه سبز به نقل از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، پرویز گرشاسبی معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل‌ها در همایش سراسری معاونان آبخیزداری ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های کشور با اشاره به وجود ۴۰ میلیون هکتار حوزه آبخیز شهری در سطح ایران افزود: تاکنون اقدامات آبخیزداری در سطح چهار میلیون هکتار از این حوزه صورت گرفته و برای بقیه این مساحت از حوزه آبخیز شهری نیز باید با اثرگذاری و قوت بالا اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: وضعیت سازه‌های تحت مسوولیت این سازمان در سطح کشور باید در مواجهه با سیلاب‌های احتمالی بعدی حتی در استان‌های خشک بطور ضروری مدیریت، کنترل و آماده برای کارایی موثر شوند تا هیچگونه خساراتی در این حوزه ایجاد نشود.
گرشاسبی گفت: آبخیزداری تنها احداث سازه نیست و ما باید به سمتی حرکت کنیم که علاوه بر نگهداری و مرمت پروژه‌های اجرا شده سنوات قبل به سایر فعالیت‌های آبخیزداری از جمله پروژه‌های بیولوژیک و بیومکانیک نظیر درختکاری، بذرپاشی، بذرکاری، کپه‌کاری، تراس‌بندی، بانک‌بندی و قرق مراتع توجه ویژه داشته باشیم.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای