آخرین خبرها:
شناسه خبر: 45472

سیل و آبگرفتگی گسترده در ۱۱ استان کشور

آخرین اخبار و جزئیات در خصوص سیل و آبگرفتگی گسترده در ۱۱ استان کشور اعلام شد. رئیس سازمان امداد و نجات از امدادرسانی نیرو‌های عملیاتی این جمعیت به بیش از ۱۳۰۰ نفر متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۴۸ ساعت گذشته خبرداد.

سیل و آبگرفتگی گسترده در ۱۱ استان کشور

به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امداد و نجات؛ صادق محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات گفت: از تاریخ چهارم تا ششم اردیبهشت ماه، ساعت ۰۵:۰۰ صبح، ۱۱ استان اصفهان، تهران، خراسان جنوبی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قم، گلستان، مازندران، کرمان و یزد تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار گرفتند.

رئیس سازمان امداد و نجات اضافه کرد: در این بین، نیرو‌های این جمعیت طی ۶۲ مورد عملیات امداد و نجات به هزار و ۲۸۴ نفر متاثر از سیل امدادرسانی کردند، ۸۹ نفر را به مناطق امن انتقال، و از ۸۸ منزل مسکونی تخلیه آب صورت گرفت.

محمودی تصریح کرد: ۱۴۶ کیلوگرم نایلون، ۲۹ تخته پتو، ۲۶ تخته موکت و ۱۵ بسته غذایی توسط نیرو‌های امدادی جمعیت هلال احمر در بین متاثرین توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: ۱۰۵ تیم عملیاتی متشکل ۴۰۳ نفر امدادگر و نجاتگر در این عملیات حضور و به متاثرین امدادرسانی کردند.

 آخرین وضعیت سیل در زیرکوه

مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی با اشاره به اینکه با تخلیه به موقع روستای نوده، سیلاب خسارت جانی نداشته است، گفت: کنکوری‌های مناطق سیل‌زده با کمک ارتش، به محل آزمون رسیدند.

محمدعلی آخوندی، مدیرکل مدیریت بحران خراسان جنوبی درباره سیلاب ۲۴ ساعت گذشته در برخی از روستاهای شهرستان زیرکوه اظهار کرد: یکی از نکات بسیار مهم در سیلاب ۲۴ ساعت گذشته به ویژه در روستای نوده تخلیه به موقع این روستا بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: اگر شب گذشته این روستا به موقع تخلیه نمی‌شد جان اعضای حدود ۷۰ خانوار در خطر بود که باید این نکته را مد نظر قرار داد.

آخوندی با اشاره به اینکه ۱۶ تیم امدادی هلال احمر خراسان جنوبی آماده کمک به سیل زدگان هستند، بیان کرد: ماشین‌آلات مورد نیاز نیز به منطقه آورده شده است و از ارتش و سپاه نیز به میدان آمده‌اند. نکته مهم دیگر این است که برخی از جوانان منطقه سیل‌زده امروز کنکور داشته‌اند که با کمک ارتش و با استفاده از ماشین آلان سنگین این عزیزان را به مراکز آزمون کنکور رسانده‌ایم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه نقطه اصلی سیل شهر حاجی آباد بوده است، گفت: روستاهایی چون محمد آباد، نوده، بمرود و کلاته نو تحت تاثیر سیلاب قرار گرفتند.

آخوندی با اشاره به اینکه باران همچنان ادامه دارد، گفت: نکته اصلی این است که تا فروکش نکردن باران‌های شدید نمی‌توانیم ارزیابی دقیقی از خسارت‌ها داشته باشیم. خوشبختانه با تلاش مستمر امدادگران و توکل به خداوند سیلاب خسارت جانی نداشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: تمامی ادارات شهرستان زیرکوه به جز دستگاه‌های خدمات‌رسان در شهرستان زیرکوه تعطیل است.

سیل در چَک‌چَک اردکان

چَک‌چَک سیلابی شد و نیروهای راهداری در حال هدایت سیلاب به مسیری دور از شهر هستند.

خسارات سیل در راور و کرمان

فرماندارشهرستان راور با اشاره به خسارات بارش باران شدید و سیلاب به این شهرستان و تخریب بخشی از پل ورودی شهر راور، خواستار اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تکرار اینگونه خسارت‌ها شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای