آخرین خبرها:
شناسه خبر: 32019

کوچک‌ترین سگ جهان با 9 سانتی متر قد

سگی که از چوب بستنی کوتاه‌تر است! یک سگ دو ساله به نام مروارید رسماً پس از تایید توسط مقامات رکوردهای جهانی گینس به عنوان کوتاه قدترین سگ زنده جهان شناخته

کوچک‌ترین سگ جهان با 9 سانتی متر قد

سگی که از چوب بستنی کوتاه‌تر است!

یک سگ دو ساله به نام مروارید رسماً پس از تایید توسط مقامات رکوردهای جهانی گینس به عنوان کوتاه قدترین سگ زنده جهان شناخته می‌شود.
به گزارش اخبار سبز کشاورزی به نقل از همشهری آنلاین ، رکوردهای جهانی گینس اعلام کرد که یک سگ نژاد چی‌واوا که از ریموت تلویزیون کوچک‌تر است و به اندازه یک اسکناس طول دارد عنوان کوچکترین سگ جهان را بدست آورد.

کوچک‌ترین سگ جهان با 9 سانتی متر قد کوچک‌ترین سگ جهان با 9 سانتی متر قد

این سگ که مروارید نام دارد پس از اینکه دامپزشکی در اورلاندو جایی که او متولد شد، ارتفاع قد او را ۳.۶ اینچ (۹.۱۴ سانتی متر) و طول بدنش را ۵ اینچ (۱۲.۷ سانتی متر) اعلام کرد این عنوان مهم را کسب کرد.
به گزارش فرارو، گینس در بیانیه‌ای گفت، این ابعاد به این معنی است که مروارید از چوب بستنی کوتاه‌تر است و در جیب شما جا می‌شود. او کوتاه‌تر از ریموت تلویزیون و به اندازه یک اسکناس دلار است.
این سگ جانشین میلی می‌شود، که با ۳.۸ اینچ رکورد را در اختیار داشت. زمانی که پرل در سپتامبر ۲۰۲۰، اندکی قبل از مرگ میلی، به دنیا آمد کمتر از یک اونس وزن داشت.
ونسا سملر، صاحب پرل، در بیانیه‌ای که توسط گینس منتشر شد، گفت که او از آن زمان به ۱.۲۲ پوند (۵۵۳ گرم) رسیده است.
سملر، که مالک میلی نیز بود، افزود: خوشبختیم که او را داریم و شکستن رکورد و به اشتراک گذاشتن این خبر شگفت‌انگیز است.
وی گفت: مروارید از خوردن غذاهای باکیفیت مانند مرغ و ماهی قزل آلا لذت می‌برد و او عاشق لباس‌های خوب است. ما با هم خیلی خوش می‌گذرانیم.
دیدگاه تان را بنویسید

چندرسانه‌ای